TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Laptop asus Eee PC900 z linuksem - haslo

Tematyka związana z rodziną systemów operacyjnych Unix. Klony i pochodne danego systemu operacyjnego oraz inne typy OS

Laptop asus Eee PC900 z linuksem - haslo

Postprzez gajga47 » 31 Sty 2009, 16:17

PostUA: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) )


Kochani proszę o pomoc,mam laptopa asus Eee PC900 z linuksem,kolega cos mi tam mieszal i teraz włącza że mam podać hasło a on sam nie wie co tam wpisywał i czy wogóle coś wpisywał,nie mogę wogóle go otworzyć,czy istnieje jakiś sposób żeby go zresetować nie znając hasła?nadodatek sama jestem laikiem jeżeli chodzi o komputery,więc jeśli ktoś mi zechce pomóc to proszę to zrobić przedszkolnym językiem hihihi dziękuję z góry za pomoc!!!
gajga47
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:56

Re: Laptop asus Eee PC900 z linuksem - haslo

Postprzez buzu » 11 Lut 2009, 22:33

PostUA: Opera/9.63 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.1.1


.1 nie jesteś laikem komp.,bo wbiłaś się na te forum i na inne pewnie też.
.2.laik nie instaluje linucha na dzień dobry,chyba,że jest happy (inaczej) :D
.3 hasełko niestety musisz znać .
Wystarczy płyta instalacyjna windy (myślę,że z nią sobie poradzisz) format całego dysku ,podział na partycje itd.)
Jak chcesz wrócić do linucha to po prostu przeinstaluj sys i tyle.


Ps.co to za linux ?
Alter alterum docet.
Awatar użytkownika
buzu
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 854
Dołączenie: 26 Gru 2006, 02:20
Miejscowość: Łódź

Re: Laptop asus Eee PC900 z linuksem - haslo

Postprzez santana34444 » 18 Lut 2009, 22:30

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.0.6) Gecko/2009011913 Firefox/3.0.6


Przykro mi ale nie znam sposobu ominięcia hasła. Piszę tylko żeby kolegę sprostować. Buzu. Laptop Asus Eee PC900 to laptop z rodziny tych 9 calowych i ma on zainstalowanego linuxa od nowości. Jest to o ile dobrze pamiętam jak kiedyś się na nim bawiłem u kumpla linux specjalnie napisany pod ten komputer czyli nie żadna mandriva, fedora itp. W wypadku tego komputera do instalacji windowsa potrzebny jest nam przenośny napęd optyczny no i oczywiście nowa kopia oryginalnego windowsa co nie każdy ma na stanie w domu (a razem to koszt około 450-600 zł). Oczywiście te laptopy są również w wersji z windowsem XP ale sądze że nasza nowa koleżanka na forum nabyła wersję z linuksem. W związku z tym że jak sądze laptop był od nowości z linuksem gajga47 może być lajkiem ale nie koniecznie, bo wątpie czy każdy z użytkowników komputerów (za wyjątkiem hakerów, specjalistów od różnych zabezpieczeń np. bankowych itp.) potrafi złamać hasło.
santana34444
Postujący
Postujący
 
Posty: 275
Dołączenie: 05 Lut 2008, 23:36
Pochwały: 11

Re: Laptop asus Eee PC900 z linuksem - haslo

Postprzez shiv » 20 Lut 2009, 22:54

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.0.6) Gecko/2009011913 Firefox/3.0.6 (.NET CLR 3.5.30729)


Proponuję zainstalowanie GNU/Linuksa Ubuntu 8.10 (obecnie najnowsze wydanie, chociaż już za jakiś czas ukaże się 9.04). Jest to bardzo przyjazna dla użytkownika dystrybucja, a z pewnością jakiś bardziej doświadczony z komputerem kolega pomoże Ci zainstalować system :)
game-warden.com/earthdefence - Strona mojej gry komputeriowej (wciąż w tworzeniu)
Awatar użytkownika
shiv
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączenie: 11 Sty 2009, 14:52
Miejscowość: Ustroń


Powróć do Unix / Linux / Inne typy OS

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron