TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Lenovo G580, Wymiana CPU i3 na i5 / i7 ?

Wszystko co wiąże się ze sprzętem komputerowym.

Lenovo G580, Wymiana CPU i3 na i5 / i7 ?

Postprzez Maciak Plock » 18 Gru 2017, 01:08

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/63.0.3239.90 Safari/537.36


Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem laptopa Lenovo G580, z procesorem Intel i3 3110M i chciał bym wsadzić w niego coś mocniejszego, oczywiście w granicach rozsądku.

Mam ten laptop już jakieś 2 lata i nie zamierzam się go pozbywać, tymbardziej że siedzi w nim 8GB RAM DDR3, kupiłem go za 600PLN.

Trochę poczytałem na necie, i jako że zostaje u mnie już na najbliższe parę lat, wpadłem na pomysł żeby go trochę zmodernizować, pomyślałem że skoro mam taką możliwość, może fajnie by było za nie duże pieniądze (150PLN +/-) wymienić sobie procesor na jakiś i5, a może i nawet i7.

Komputer jest uruchomiony tak na prawdę prawie 24/h, głównie odpalony jest emulator Androida MEMU oraz Jdownloader, między czasie śmigam po youtube, czytam newsy, czasami jakieś poradniki, czasami coś się popracuje w Wordzie.

Głównie chodzi o poprawienie komfortu użytkowania nie dużym kosztem.
Czytając informację na internecie, najlepiej wymienić procesor na taki, który będzie miał taki sam współczynnik TDP.
I biorąc pod uwagę tą stronę:

http://www.cpu-upgrade.com
Jestem zainteresowany wymianą mojego I3 3110M na takie procesory jak Core i7-3520M (150PLN), Core i5-3360M (140PLN) oraz Core i5-3340M (110PLN)

Z tego wszystkiego najrozsądniejszym rozwiązaniem był by model i7 3520M, tylko pytanie, czy nie będzie komplikacji jak wymienię swojego 3110M na ten 3520M ? Mają ten sam współczynnik TDP, ten sam socket (BGA1023 / Socket G2)

Czekam na opinię i porady, czy to wszystko będzie współgrać, pozdrawiam!
Najlepsza Strona o Clash Of Clans W PolsceClash Of Clans
Najlepsze Forum o COC w Polsce! Clash Of Clans Forum
Awatar użytkownika
Maciak Plock
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 828
Dołączenie: 25 Lut 2006, 20:46
Miejscowość: Płock
Pochwały: 3

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron