TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Linkin Park

Rozmowy na tematy związane z muzyką. Albumy, recenzje itp.

Linkin Park

Postprzez pp3088 » 25 Sie 2007, 00:43

PostUA:


Profil na last.fm - próbki piosenek
Image
Trochę danych:
Linkin Park kalifornijski zespół pochodzący z Los Angeles grający crossover.

W skład zespołu wchodzą:
Brad Delson (gitara) – założyciel
Mike Shinoda (wokal, mc, keyboard, gitara, grafika, DJ, fortepian) – założyciel
Chester Bennington (wokal)
Rob Bourdon (perkusja, fortepian)
Joseph Hahn (DJ, pianino, reżyseria, scenarzysta, grafika)
Dave Farrell (bass, skrzypce, wiolonczela, gitara)


Muzyka prezentowana przez zespół Linkin Park jest mieszanką różnych gatunków muzycznych i nurtów crossover. Zespół gra mieszankę rocka, elektroniki i rapu. Każdy z utworów grupy rozpoczyna się od stworzonego "elektronicznie" intra, w którym można usłyszeć różnego rodzaju instrumenty poddane procesowi miksowania. Najczęściej spotykaną konstrukcją piosenek jest melorecytowana zwrotka i śpiewany/krzyczany refren, aczkolwiek są wyjątki (Breaking the Habit, Numb, Crawling). DJ Hahn jest bardzo ważnym członkiem zespołu – tworzy aż 80% całej muzyki. Brak natomiast znanych w świecie rockowym solówek gitarowych i perkusyjnych, co niektórzy uzasadniają niewielkimi umiejętnościami muzyków, inni zaś niechęcią do nich i próbą wyróżnienia się na scenie muzycznej. Muzyka Linkin Park charakteryzuje się również tym, iż perkusja nie jest pogłośniona w celu uwypuklenia rytmu, lecz stanowi nieomal nie "metronom", a gra własną, współgrającą "melodię".


Zdaniem autora :P :
Linkini to bardzo kontrowersyjny zespół. Zniewnawidzony przez tr00 metali, z powodu dodawania elementów rapu do swoich utworów. Nie wiem dlaczego metalowcy ubzdurali sobie, żę LP gra nu-metal. Ja tam bynajmniej nie widzę nic związanego z tym stylem muzycznym. Swoją drogą posądzają zespół o komercje, czemu skutecznie zadaje kłam fakt, że Linkin Park wspiera idee darmowej muzyki w stylu Napster czy KaZaA, ponieważ uważa, że są one pomocne dla debiutujących zespołów lub muzyków. Sam zespół również utwory z płyty Hybrid Theory EP udostępnił za darmo w internecie, co doprowadziło do widocznego sukcesu tej płyty (diamentowa płyta). Poza tym zespół stwierdził, że wszystkie utwory/grafiki Linkin Park, których nie można kupić, można ściągać z internetu i jest to zgodne z prawem, gdyż udzielają na to pozwolenia.
Zespół wydał 6 płyt i demo. Najmniej podoba mi się najbardziej krytykowana(zresztą zasłużenie) płyta nagrana z Jayem-Z. Kompletnie nie pasuje tam ten raper. Drugą płytą, która nie darzę dużym szacunkiem to Minutes to Midnight. Większośc utworów to powolne ballady w stylu pop. Znajdą się może z 3-4 porządniejsze utwory. Natomiast Meteora i Hybrid Theory to moim zdaniem kawał dobrej muzy z pazurem. Oględnie mówiąc nie spodoba się każdemu :P Ulubiony teledysk to From the Inside, który został nakrecony w Pradzę.
Podoba mi się tematyka poruszania stref emocjonalnych oraz wszelkich innych zaburzeń ludzkiego charakteru.

Tak więc polecam zapoznanie się z daną kapelą. I nie spalenie mnie na stosie :D
Ostatnio edytowany przez pp3088, 25 Sie 2007, 10:44, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
pp3088
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 999
Dołączenie: 11 Sie 2006, 23:59
Miejscowość: Szczecin

Postprzez Maciak Plock » 25 Sie 2007, 03:28

PostUA:


A ty jak zwykle z tym Linkin Park :)
Tobie to chyba nigdy się to nie znudzi... mi z ich kawałków to podobają się TYLKO "Numb" i "In The End" reszta to
mieszanka rocka, elektroniki i rapu

Lubie lekkie kawałki takie jak POP jeśli chodzi czyli takie bardziej "delikatne"
Najlepsza Strona o Clash Of Clans W PolsceClash Of Clans
Najlepsze Forum o COC w Polsce! Clash Of Clans Forum
Awatar użytkownika
Maciak Plock
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 828
Dołączenie: 25 Lut 2006, 20:46
Miejscowość: Płock
Pochwały: 3

Postprzez JEDREK » 25 Sie 2007, 10:01

PostUA:


Ich najlepszą płytą jest Meteora. Chociaż bardziej gustuję w polskim HH to podobają mi się ich kawałki a najbardziej: Faint, Numb i Runaway
Ja tu tylko sprzątam... ;)

i5 3570 @ 4,3 GHz + Noctua NH-U12P, Asus P8Z77-V, Corsair DDR3 2x8GB @ 2060MHz CL10 Ven., MSI GTX 1080 8GB, Samsung SSD 850 EVO 1 TB, Samsung DVD SH-222BB, NZXT Tempest, Corsair AX860i 860W, WIN 10 [x64]
Awatar użytkownika
JEDREK
Moderator
Moderator
 
Posty: 1570
Dołączenie: 11 Mar 2006, 19:27
Miejscowość: W ch** daleko z każdej strony xD (51° 24' N, 19° 41' E)
Pochwały: 24
Sprzęt: Komputer PC, Asus ZenFone 5Z

Postprzez Arexe » 25 Sie 2007, 10:14

PostUA:


Też bardzo lubie Linkin Park :wink:
Polecam ich 3 tytuły najbardziej: Numb, Crawling, From the inside :razz:
۞₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪۞
Google H4x0r prawdę Ci powie!
Awatar użytkownika
Arexe
Postujący
Postujący
 
Posty: 326
Dołączenie: 08 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 3

Postprzez pp3088 » 25 Sie 2007, 10:41

PostUA:


Mariusz X napisał(a):A ty jak zwykle z tym Linkin Park :)


Wracaj da Tibii :P :)
Tobie to chyba nigdy się to nie znudzi... mi z ich kawałków to podobają się TYLKO "Numb" i "In The End" reszta to
mieszanka rocka, elektroniki i rapu

Lubie lekkie kawałki takie jak POP jeśli chodzi czyli takie bardziej "delikatne"


Jest jeszcze sporo wolniejszych kawałków :P

Cieszy zainteresowanie w teamcie. Dzieki za posty.
Awatar użytkownika
pp3088
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 999
Dołączenie: 11 Sie 2006, 23:59
Miejscowość: Szczecin

Postprzez 21sylwek21 » 16 Lut 2008, 18:22

PostUA:


Ja polecam : numb, 99 problems, lying from you, what I've done
21sylwek21
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 46
Dołączenie: 04 Lut 2008, 22:04
Miejscowość: Częstochowa

Postprzez murarz777 » 16 Lut 2008, 18:26

PostUA:


numb jest genialne i breaking the habit wogóle zespół the best ^^
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
Awatar użytkownika
murarz777
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1405
Dołączenie: 09 Lip 2007, 01:51
Miejscowość: nie wiem
Pochwały: 3

Postprzez 21sylwek21 » 19 Lut 2008, 20:58

PostUA:


LINKIN PARK GÓRĄ 8) !!
21sylwek21
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 46
Dołączenie: 04 Lut 2008, 22:04
Miejscowość: Częstochowa

Postprzez kamuflasz » 19 Lut 2008, 21:58

PostUA:


A ja Linkinów nie lubię, przyznaję się otwarcie i bez bicia. Choć słucham muzyki bardzo zbliżonej to ich stylu to jakoś ta kapela do mnie nie przemawia nie wiedzieć czemu, wolę posłuchać Disturbed lub Drowning Pool, to dopiero czad :)
Awatar użytkownika
kamuflasz
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 889
Dołączenie: 04 Mar 2005, 13:06
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 1

Postprzez pp3088 » 21 Lut 2008, 10:49

PostUA:


Ludzie od muzyki klasycznej grają Linkin Parka na Szmyczkach(?), gdzie ten świat zmierza :P


http://www.wrzuta.pl/audio/9Mr9ulTLEk/l ... tep_closer
http://www.wrzuta.pl/audio/asotO0zI68/l ... in_the_end

A ja Linkinów nie lubię, przyznaję się otwarcie i bez bicia. Choć słucham muzyki bardzo zbliżonej to ich stylu to jakoś ta kapela do mnie nie przemawia nie wiedzieć czemu, wolę posłuchać Disturbed lub Drowning Pool, to dopiero czad n


Taki Slayer np. Chyba największa rzeżnia jaką słyszałem ;P Linkin to głównie dla odpoczynku i z sentymentu. Wole Breaking Benjamin.
Awatar użytkownika
pp3088
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 999
Dołączenie: 11 Sie 2006, 23:59
Miejscowość: Szczecin

Postprzez asto » 18 Kwi 2008, 00:03

PostUA:


z linkin park podoba mi sie szczegolnie piosenka " Papercut"
8) polecam:DD :razz: :wink:
pozdrawiam.
"Najciężej w życiu ma ten, kto usiłuje unikać trudności"
Awatar użytkownika
asto
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 88
Dołączenie: 12 Kwi 2008, 11:38

Postprzez WVR » 20 Kwi 2008, 17:03

PostUA:


a ja ich uwielbiam, słucham na okrągło, mam ich każdą płytę, także ich demo z czasów kiedy nazywali sie Xero, posiadam prawie wszystkie teledyski (oprócz jednego z Reanimation) na bieżąco śledzę info o nich w necie, ściągam nawet stare ripy i mixy dj'ów, nie widze świata bez muzy LP, mam koszule i portfel z logo LP, no poprostu jestem maniakiem i tyle ;P \m/(*_*)\m/
Awatar użytkownika
WVR
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 68
Dołączenie: 12 Kwi 2008, 18:10
Miejscowość: Inowrocław


Powróć do Muzyka

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron