TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

neo - wielka lipa

Tematyka związana z rodziną systemów operacyjnych Unix. Klony i pochodne danego systemu operacyjnego oraz inne typy OS

neo - wielka lipa

Postprzez michał46 » 22 Lis 2007, 23:20

PostUA:


Witam. Właśnie niedawno musiałem z konieczności podłączyć swojego kompa do sieci dsl neostrady. wszystko było by w porządku gdyby nie to że jestem także od jakiegoś czasu użytkownikiem ubuntu 7.05 na którym nie mogę dostać się do neta nawet dzięki takim programom jak ubudsl czy ubuneo.
Wiem że nie jest to lubiany temat, ale może ktoś się pokusi.
Z góry dzięki i podkreślam że jestem z ubuntu bladozielony.
michał46
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączenie: 16 Lis 2007, 14:10

Postprzez buzu » 23 Lis 2007, 00:21

PostUA:


modem USB czy livebox ?
Jak livebox to kabel sieciowy łączący kompa z liveboxem styka.
jak modem to postudiuj tę stronę i odsyłacze na niej =>>
Kod: Zaznacz wszystko
http://ubuneo.ubuntu.pl/
Alter alterum docet.
Awatar użytkownika
buzu
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 854
Dołączenie: 26 Gru 2006, 02:20
Miejscowość: Łódź

Postprzez michał46 » 23 Lis 2007, 00:42

PostUA:


Mój modem to zxdsl852, nowsza wersja, do której podobno nie trzeba firmware i ma wystarczyć ubudsl. Ale po instalacji programu ciągle jest niepołączony, diody nie świecą.
To co mi się właśnie nawinęło to to, że nie wiem do końca w którym miejscu podczas instalacji trzeba podłączyć modem
michał46
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączenie: 16 Lis 2007, 14:10

Postprzez belladona123 » 23 Lis 2007, 00:52

PostUA:


bedzie trudno!
Zainwestuj w router(najlepiejz wbudowanym modemem),wtedy nie powinno byc problemow(wiem,bo sam jade na ubuntu)
Awatar użytkownika
belladona123
Postujący
Postujący
 
Posty: 250
Dołączenie: 15 Paź 2006, 00:36
Miejscowość: Edinburgh

Postprzez buzu » 23 Lis 2007, 18:35

PostUA:


michał46 napisał(a):Mój modem to zxdsl852, nowsza wersja, do której podobno nie trzeba firmware i ma wystarczyć ubudsl. Ale po instalacji programu ciągle jest niepołączony, diody nie świecą.
To co mi się właśnie nawinęło to to, że nie wiem do końca w którym miejscu podczas instalacji trzeba podłączyć modem


Mam wrażenie ,że olałeś link ,który ci podałem a jest tam odnośnik poradnik Ubuneo
Przeczytaj uważnie i stosuj się do wskazówek.
belladona123 ubuneo jest stworzony specjalnie dla posiadaczy neostrady.Tylko mi nie mów,że w UK ciągniesz neta z Neo :D
i po iluś tam nieudanych próbach instalacji Neo zdecydowałeś się na router :wink:
Alter alterum docet.
Awatar użytkownika
buzu
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 854
Dołączenie: 26 Gru 2006, 02:20
Miejscowość: Łódź

Postprzez michał46 » 23 Lis 2007, 19:27

PostUA:


No czytam, studiuję, próbuje i jak na razie nic nie pomaga. A może to przez wersje ubuntu i w 7.04 albo 7.10 będzie inaczej, już nie mam pomysłów.
A może miał ktoś podobny problem i go rozwiązał. Nie uśmiecha mi się rezygnować z linuxa wogóle. Co do rutera to dobry pomysł w ostateczności, ale jak będę montował sieć między kuchnią i łazienką...
michał46
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączenie: 16 Lis 2007, 14:10


Powróć do Unix / Linux / Inne typy OS

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron