TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Nie działa klikanie na touchpadzie Acer

Wszystko co wiąże się ze sprzętem komputerowym.

Nie działa klikanie na touchpadzie Acer

Postprzez czuwi » 05 Kwi 2015, 21:46

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/41.0.2272.118 Safari/537.36


Witam,
napotkałem na problem z nowym laptopem Acera. Mianowicie problem polega na niepełnym działaniu touchpada - można przesuwać kursor, jednak nie można klikać -ani przez "tapnięcie" w touchpad ani przez naciśnięcie części przewidzianej do klikania.
Bez problemu działają myszki podłączone przez USB. Próbowałem ściągnąć sterowniki touchpada ze strony Acera, ale ich instalacja nie rozwiązuje problemu.
Czy ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Model laptopa to: Acer Aspire E5-531G
System, pod który pracuje komputer: Windows 8.1

Z góry dziękuję za pomoc :)
czuwi
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączenie: 01 Kwi 2010, 22:41

Re: Nie działa klikanie na touchpadzie Acer

Postprzez JEDREK » 06 Kwi 2015, 23:22

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0


Trochę to dziwne, że w nowym laptopie nie działa prawidłowo touchpad :x .

1. Pobierz najnowszy sterownik i oprogramowanie do touchpada i wyłącz internet.
2. Usuń sterownik touchpada z menadżera urządzeń.
3. Odinstaluj obecnie zainstalowane oprogramowanie od touchpada.
4. Uruchom ponownie komputer.
5. Zainstaluj wcześniej pobrany sterownik touchpada i oprogramowanie.
6. Uruchom ponownie komputer.
7. Sprawdź konfigurację przycisków dla touchpada - a zwłaszcza podwójne kliknięcie i czy przypisana jest akcja do drugiego klawisza.

Uszkodzenie touchpada jest możliwe jednak to raczej mało prawdopodobna opcja.
Ja tu tylko sprzątam... ;)

i5 3570 @ 4,3 GHz + Noctua NH-U12P, Asus P8Z77-V, Corsair DDR3 2x8GB @ 2060MHz CL10 Ven., MSI GTX 1080 8GB, Samsung SSD 850 EVO 1 TB, Samsung DVD SH-222BB, NZXT Tempest, Corsair AX860i 860W, WIN 10 [x64]
Awatar użytkownika
JEDREK
Moderator
Moderator
 
Posty: 1570
Dołączenie: 11 Mar 2006, 19:27
Miejscowość: W ch** daleko z każdej strony xD (51° 24' N, 19° 41' E)
Pochwały: 24
Sprzęt: Komputer PC, Asus ZenFone 5Z

Re: Nie działa klikanie na touchpadzie Acer

Postprzez czuwi » 03 Sie 2015, 22:43

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/44.0.2403.125 Safari/537.36


Witam, zrobię trochę odkop, ponieważ problem został rozwiązany i chciałbym podzielić się sposobem naprawy. Piszę dopiero teraz, bo nie jestem właścicielem komputera i dopiero teraz ponownie trafił w moje ręce.
Problem z touchpadem okazał się banalny i nie dotyczył sterowników i jakiegokolwiek oprogramowania. Problemem był niedociśnięty jeden z zatrzasków obudowy komputera - akurat na przeciwko touchpada. Obudowa odstawała tak mało, że trudno to było zauważyć, a na tyle dużo, że nie dociskała touchpada. Po ściśnięciu obudowy i "wkliknięciu" zatrzasku touchpad ożył.

Mimo wszystko dziękuje za pomoc. :)
czuwi
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączenie: 01 Kwi 2010, 22:41


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników