Dyskusje o Waszych ulubionych grach komputerowych :-)
10 Mar 2012, 15:47
Witam serdecznie.
Przepraszam, jeżeli wybrałem zły dział do opisania mojego problemu
Chodzi o to, że nie mogę wcisnąć jednocześnie na klawiaturze sekwencji klawiszy: W i A oraz strzałka w górę i strzałka w lewo. Jest to bardzo uciążliwe zarówno przy edytowaniu przeze mnie dokumentów tekstowych (szybkie przemieszczanie się po tekście strzałkami) jak i w grach (sterowanie WSADem). O ile edycję dokumentów da radę przeboleć to w grach jest to wnerwiające. Przykładowo, biegam sobie w CSie z wciśniętym W lub strzałką w górę, mogę skręcić w prawo strzałką lub klawiszem D, ale w lewo już jest to nie możliwe - komp nie reaguje. Czasem wydawany jest charakterystyczny "beep" windowsowy, ale może to dlatego, że mam jednocześnie wciśnięte także inne klawisze, takie jak shift.
Zauważyłem że pojawiło to się u mnie wczoraj. Grałem w pewną grę, myślałem, że to może jakiś jej wewnętrzny bug (gra w fazie beta), ale nie. Sprawdziłem inne gry oraz właśnie dokumenty tekstowe. Jestem sfrustrowany. Nie sądzę, aby to była wina mojej klawiatury bo czystością przewyższa ona pokoje akademickie, a klawisze te wciskane oddzielnie działają normalnie. Hotkeyi chyba nie mam żadnych ustawionych, przynajmniej nie umiem tego sprawdzić - jestem noga jeżeli chodzi o komputery.
Ma ktoś jakieś pomysły?
10 Mar 2012, 15:57
Twój problem wynika z konstrukcji klawiatury i ma przyczynę sprzętową, a nie programową. Na klawiaturze można wcisnąć na raz dwa dowolne klawisze, ale już trzy nie koniecznie, bo niektóre kombinacje trzech klawiszy można wcisnąć, a innych nie można, zależy jak klawisze są połączone między sobą, a kontrolerem klawiatury.
10 Mar 2012, 18:11
Zauważyłem że pojawiło to się u mnie wczoraj. Wcześniej było wszystko spoko - komputer mimo swoich latek sprawował się świetnie, aż do wczoraj. Więc nie możliwe, że to wina klawiatury.
Klawisze trwałe mam wyłączone.
Dodatkowo zauważyłem, że nie działają mi prawidłowo klawisze: lewy shift i lewy ctrl. Przykładowo, w grze w jakiej gram można robić kombinacje za pomocą ctrl oraz cydr od 1 do 9. Aktualnie działa mi tylko kombinacja z 1, reszta nie. A z shiftem (lewym) nie zmienia sięwielkość liter.
11 Mar 2012, 13:26
A co z opcją Przywracania Systemu?
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.