TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

niemy film

Dyskusje na tematy związane z nagrywaniem płyt CD/DVD. Software, Hardware.

niemy film

Postprzez smyk » 26 Sty 2006, 20:59

PostUA:


hej-jestem ciut niekumata z komputerów-niektore filmy nagrywaja mi sie na płyte bez głosu-mam zainstalowanego ffdshow i ac3-na komputerze wszystkie filmy maja głos-z gory dzieki za ewentualna pomoc :)
smyk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączenie: 26 Sty 2006, 20:46

Postprzez Hpest » 26 Sty 2006, 21:19

PostUA:


niektore filmy nagrywaja mi sie na płyte bez głosu

Jakiego programu używasz do wypalania płyt ??? I czy prawidłowo przeprowadzasz proces nagrywania ??? :)
mam zainstalowanego ffdshow i ac3-na komputerze wszystkie filmy maja głos-z gory dzieki za ewentualna pomoc

Jakim odtwarzaczem próbujesz odtworzycz zgrany na CD film ??? I czy posiada on wymogi tego Filmu ??? :)

Póki co radzę spróbować zgrać film bezpośrednio przy pomocy Windowsa, bez pomocy żadnych programów do tego służących.
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Postprzez smyk » 26 Sty 2006, 22:26

PostUA:


filmy wypalam za pomocą NERO 6.6.0.1, nagrywarka to COMBO52 LITEON,odtwarzacz dvd to MANTI-zauważyłam jedna rzecz-gdy wchodze w własciwosci filmu w zakładke zaawansowane to w pozycji ,,użyte filtry''przy filmach ktore nagrywaja sie z głosem jest ffdshow audio decoder a w tych ,,niemych'''-ac3-(pozostałe wypisane filtry sa jednakowe)-nie wiem czy to ma znaczenie :)
smyk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączenie: 26 Sty 2006, 20:46

Postprzez Hpest » 27 Sty 2006, 00:13

PostUA:


Jest kilka odpowiedzi na twój problem. Albo nieprawidłowo używasz programu do wypalania płyt i zmianiasz koder filmu w procesie nagrania na CD lub po prostu Twój odtwarzacz DVD nie obsluguję danego formatu jakim cechuję się wypalony przez Ciebie Film. :)
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Postprzez smyk » 27 Sty 2006, 01:02

PostUA:


w kompuerze film ma głos ale gdy zgrywam go na płyte i odtwarzam nieważne czy z komputera czy odtwarzacza dvd to juz głosu nie ma, więc to chyba nie wina odtwarzacza-może rzeczywiście mieszam cos z tymi kodekami,chociaż wydaje mi sie ze nagrywałam w ten sam sposób wszystkie filmy i te ktore nagrały sie z głosem i te nieme sad :sad:
smyk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączenie: 26 Sty 2006, 20:46

Postprzez Hpest » 27 Sty 2006, 12:42

PostUA:


Zostaje Ci przekonwertowanie ścieżki audio.
Format audio i video sprawdzisz programikiem AVIcodec 1.2.110:
-> https://www.instalki.pl/download/programy/windows/multimedia/kodeki/avicodec/
Jeżeli masz ochotę pobawić się w konwersję to może tutaj:
-> http://divx.howto.pl/index.php?name=subjects znajdziesz odpowiednie informacje. :)
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Postprzez smyk » 27 Sty 2006, 14:55

PostUA:


zainstalowałam avi codek1.2.110 i sprawdziłam filmy-te ktore sie nagrywają bez głosu mają przy audio wymieniony kodek ac3-tę drugą stronę którą podałeś na razie nie mogę otworzyć, bo:,,baza danych się obraziła...''-może później się uda-dzięki serdeczne za rady :)
smyk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączenie: 26 Sty 2006, 20:46

Postprzez Hpest » 27 Sty 2006, 16:05

PostUA:


Ale od samego początku coś mi tu Nie gra :? Jak to na PC film odtwarza Ci bez problemów, lecz gdy nagrywasz na CD nie ma głosu w filmie ani podczas odtwarzania w standardowym odtwarzaczu DVD czy też DVD/R w PC. Jak pisałem od początku według Mnie nieprawidłowo używasz programu do nagrywania Film'u w twoim przypadku Nero. Niemożliwe jest aby podczas wypalania filmu Na płytę DVD program sam zmieniał format pliku tym bardziej, że PC nie odtwarza Ci później tego film'u z CD. Format AC3 nie jest standardem w Filmach DVD lecz służy do zapisu wielokanałowego dźwięku. Dlatego możesz użyć program'u AC3Filter 0.70b który powinien Ci pomuc.
-> http://www.instalki.pl/programy/download/kodeki/AC3Filter.php
Filtr DirectShow do dekodowania wielokanałowego dźwięku zakodowanego w formacie AC3. Otwarzane formaty plików video: AVI oraz płyt DVD (MPEG-2) z dźwiękiem zakodowaniem w tym formacie. Dużą zaletą filtrów jest rozbudowany panel zarządzający instalowany w Panelu Sterowania Windows, umożliwiający zmianę ustawień jakości dźwięku, ilości głośników, miksowania i innych parametrów wq dodatku z funkcją equalizer.


Pozdrawiam* Hpest
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Postprzez smyk » 27 Sty 2006, 17:19

PostUA:


nagrywam na płyty cd-r nie dvd(moja wypalarka nie wypala dvd)-wiem że sie powtarzam ale:w kompie wszystkie filmy mają SUPER GŁOS I OBRAZ-nie mam zielonego pojęcia co mogę robić źle, bo wszystkie filmy nagrywam w ten sam sposób ale tylko część z nich nagrywa się z głosem :( najlepiej bedzie moze jeśli napisze pokolei co robie gdy nagrywam film-może cosik rzeczywiście tu chrzanie:wchodzę w FOTO VIDEO, potem klikam na UTWÓRZ VIDEO CD, klikam na ADD, i dodaje film który chce nagrac, klikam NEXT, ustawiam szybkość-na 32(4800KB/s)i na koniec wciskam BURN- zawsze zawsze postępuje w ten własnie sposób- :)
smyk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączenie: 26 Sty 2006, 20:46

Postprzez Hpest » 27 Sty 2006, 18:45

PostUA:


No dobra proces nagrywania przeprowadzasz prawidłowo, błąd jest po stronie filmu. Jak wspomniałaś wcześniej jest w formacie AC3. I to będzie naszę słowo kluczowe w tym problemie. Będziesz musiała rozkodować format AC3 by dopiero później móc nagrać dany FILM na płyte CD.
Sprubój w tym celu użuć Filtra AC3Filter 0.70b lub Audiofilters AC3 2.6.
-> http://www.instalki.pl/programy/download/kodeki/AC3Filter.php
Tylko zastanawia Mnie jedna rzecz. Skoro film na PC działa bez żadnych przeszkód to dlaczego po nagraniu na płytę, komputer już nieodtwarza dzwięku :?
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Postprzez smyk » 27 Sty 2006, 21:16

PostUA:


ja już mam zainstalowanego ac3 filter 0.70b-może to z nim jest coś nie tak?-odinstaluje go i spróbuje zainstalować tego audiofilters ac3 2.6 :)
smyk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączenie: 26 Sty 2006, 20:46

Postprzez smyk » 27 Sty 2006, 21:44

PostUA:


no i d...blada-odinstalowałam ac3 filter0.70b, zainstalowałam audiofilter ac3 2.6 i..... NIC!!!-głosu na płycie jak nie było tak nie ma :sad:
smyk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączenie: 26 Sty 2006, 20:46

Postprzez Hpest » 27 Sty 2006, 23:13

PostUA:


Jesteś pewna, że dobrze zdekodowałaś Film przy użyciu Audiofilters AC3 2.6. ??? Ja już innych pomysłów nie mam :P Może jak coś znajdę na ten Temat to Cię poinformuję, lub odpiszę na Forum. Póki co Nie wiem w czym może tkwić problem. :roll:
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Postprzez smyk » 27 Sty 2006, 23:54

PostUA:


zdekodowałam?-jak mówiłam cienka jestem z komputerów :oops: -ktos mi kiedyś powiedział zebym zainstalowała ac3 i nic w nim nie tykała bo on sie sam bedzie uruchamiał i ,,bedzie wiedział co robić'' :) -co więc powinnam robić?- :)
smyk
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączenie: 26 Sty 2006, 20:46

Postprzez Hpest » 28 Sty 2006, 02:02

PostUA:


Do póki masz zainstalowany ten zestaw filtrów, będziesz mogła oglądać filmy na PC w formacie AC3. Więc jak pisałem jedynym wyjściem jest zdekodowanie ( zakodowanego ) w formacie AC3 filmu. :) Inaczej tak jak widzisz filmu z płyty nie oglądniesz i tyle. :twisted: Koniec wątku !!!
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Następna

Powróć do Nagrywanie CD/DVD

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]