TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Płyta główna czy obsłuży dysk twardy M.2

Wszystko co wiąże się ze sprzętem komputerowym.

Płyta główna czy obsłuży dysk twardy M.2

Postprzez SHINGO » 28 Lip 2016, 15:44

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/51.0.2704.106 Safari/537.36


Witam, mam drobny problem i proszę o pomoc w potwierdzeniu moich niejasności.
Chcę zakupić 2 dyski twarde do komputera stacjonarnego.
Mają to być dyski jeden pod system operacyjny Windows 10 Pro x64.
Drugi zaś ma posłużyć do montażu filmów, miksowaniu muzyki ogółem do obróbki audio i video.
Posiadam płytę główną gdzie załączam do niej poniżej link.

https://www.asus.com/pl/Motherboards/M5A97_EVO_R20/overview/

Dyski zamierzam kupić te, linka oczywiście dołączam do opisu poniżej a dlatego aby potem nie było zbędnych pytań, itd.

http://sklepsamsung.pl/sprzet-it/dyski-ssd/dysk-ssd-950-pro-512gb-pcie-3-0-mz-v5p512bw?gclid=Cj0KEQjw2ua8BRDeusOkl5qth4QBEiQA8BpQcBYcBPFL8yANDQ34LZ-kSDCtCLVGk3ldUNP96gQvNX0aAh4D8P8HAQ

Jeden o pojemności 512 GB będzie pod system operacyjny a drugi o pojemności 1 TB pod obróbkę audio i video.
Gry mnie nie interesują zajmuję się tylko montażem jak wyżej wspomniałem.
Będą oczywiście tej samej firmy rzecz jasna jak na dołączonym linku.
Chodzi mi o czas eksportu gotowego projektu aby się skrócił oraz przy obróbce oczywiście także jakości gotowego pliku wyeksportowanego w danym formacie.
Teraz tylko pytanie do WAS pod które złącze ewentualnie trzeba byłoby je podłączyć z tą przejściówką gdyż sama w sobie płyta główna nie posiada niestety owych wejść na ten standard dysku.
Poniżej dołączam także link do takiego adaptera.

https://cenowarka.pl/delock-m-2-na-pcie-3-0-x4-adapter-89370-a1112079.html

Pisząc szczerze to mam trochę również obawy czy mimo widocznych wejść gołym okiem w płycie nie będzie stanowić problemu karta graficzna która jest podłączona pod gniazdo w kolorze niebieskim obok baterii.
Znów karta dźwiękowa do krótszego wejścia gdzie obok siebie zaraz są takie dwa również w kolorze niebieskim.
Więc pozostają tylko gniazda na płycie jedno w kolorze czarnym dłuższe i dwa zaraz obok niego także w kolorze niebieskim.
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
Windows 11 Pro (23H2) x64
Asus Rog Strix X570-E Gaming
AMD Ryzen 7 5800X
Noctua NH-D15S
Samsung 990 Pro 1TB M.2
ASUS GeForce RTX 3060 Dual OC V2 LHR 12GB GDDR6
G.SKILL 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
Pioneer BDR-S09XLT
SeaSonic Prime PX-850 (80 Plus Platinum) 850W
Awatar użytkownika
SHINGO
Postujący
Postujący
 
Posty: 104
Dołączenie: 21 Paź 2007, 01:36
Miejscowość: Sosnowiec

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]