TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Pomoc dla początkującego (informatyka)

Tutaj możecie pisać o czym się tylko podoba, tematyka dowolna... niekoniecznie związana z oprogramowaniem.

Pomoc dla początkującego (informatyka)

Postprzez Sylenson » 21 Gru 2014, 02:21

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:34.0) Gecko/20100101 Firefox/34.0


Siemka. W tym roku mam matury i chciałbym wiązać swoją przyszłość z informatyką. Niestety, jestem na profilu obcojęzycznym (mat/fiz), przez co nie mam informatyki. Chociaż ci z infy z nauczycielem dużo nie robią. Naczytałem się bardzo wiele na temat: jak zacząć, jaki „ dział „ wybrać lub się w niego zagłębić, ale do końca nie jestem pewien. Nie wiem co byłoby dobre, bo przez ostatnie 2 lata z informatyką nie miałem wiele wspólnego. Dlatego chciałbym jeszcze doradzić się tutaj, od czego powinienem zacząć się uczyć? Od jakich programów zacząć, żeby od razu nie rzucić się na głęboką wodę? Chciałbym pójść na studia informatyczne, mieszkam w okolicach Wrocławia, co zostawia mi do wyboru Politechnikę. wrocławską bądź opolską. Stron do każdego „działu” w internetach jest masa, więc nauka z Internetem, myślę że nie byłaby problemem, ale czy polecacie jakieś książki lub coś takiego? Z góry dziękuje za odpowiedź i mam nadzieję, że wybrałem chociaż trochę pasujący dział 
Sylenson
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączenie: 21 Gru 2014, 02:19

Re: Pomoc dla początkującego (informatyka)

Postprzez Mirahz » 21 Gru 2014, 15:00

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/39.0.2171.95 Safari/537.36 OPR/26.0.1656.60


Na Politechnice na pierwszym semestrze największą uwagę zwraca się właśnie na mat - fiz: analiza matematyczna, algebra, fizyka itp. (najwięcej punktów). Co do informatyki, to zacznij uczyć się programowania. Nawet podstawy czegokolwiek będą miały znaczenie i pewnie ułatwią start. Spróbuj się z Politechniką Wrocławską :)
Awatar użytkownika
Mirahz
Administrator
Administrator
 
Posty: 1802
Dołączenie: 10 Maj 2004, 20:40
Miejscowość: Polska
Pochwały: 6
Sprzęt: Samsung NP530, Huawei P30 Pro

Re: Pomoc dla początkującego (informatyka)

Postprzez JEDREK » 21 Gru 2014, 23:44

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:34.0) Gecko/20100101 Firefox/34.0


Sam studiuję na podobnym kierunku - automatyka i robotyka.
Jestem teraz na drugim roku.

Na kierunkach ścisłych na politechnice - np na informatyce
Duży nacisk w pierwszym semestrze kładzie się na: analizę matematyczną, fizykę, elektrotechnikę, czasami nawet chemię, informatykę - zwłaszcza programowanie VBA
W drugim semestrze zazwyczaj króluje algebra liniowa, informatyka - programowanie C ++, elektrotechnika, elektronika itp.

Drugi rok natomiast to prawdziwa droga przez mękę - zaczynają się laboratoria.

Także nie jest to łatwa droga. Wiele osób szybko rezygnuje - zniechęca się, bywa też tak, że komuś nie udaje się zaliczyć semestru.

Studia na polibudzie to ciężka droga - ale kto wie może się to człowiekowi kiedyś opłaci w przyszłości.

Tylko nie idź na jakiś łatwy kierunek typu ekonomia, lub stosunki międzynarodowe - takie studia można o dupę potłuc !.
Ja tu tylko sprzątam... ;)

i5 3570 @ 4,3 GHz + Noctua NH-U12P, Asus P8Z77-V, Corsair DDR3 2x8GB @ 2060MHz CL10 Ven., MSI GTX 1080 8GB, Samsung SSD 850 EVO 1 TB, Samsung DVD SH-222BB, NZXT Tempest, Corsair AX860i 860W, WIN 10 [x64]
Awatar użytkownika
JEDREK
Moderator
Moderator
 
Posty: 1570
Dołączenie: 11 Mar 2006, 19:27
Miejscowość: W ch** daleko z każdej strony xD (51° 24' N, 19° 41' E)
Pochwały: 24
Sprzęt: Komputer PC, Asus ZenFone 5Z


Powróć do Free Post

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron