TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Potrzebna mi rzeczowa instrukcja z cyklu "zrób to sam&q

Problemy dotyczące sieci Internet, konfiguracja sieci LAN, WLAN, konfiguracja serwerów. Rozdzielanie połączeń internetowych. Rozwiązywanie problemów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Routery, huby, switche, anteny itp.

Potrzebna mi rzeczowa instrukcja z cyklu "zrób to sam&q

Postprzez pachucek » 18 Lut 2007, 12:04

PostUA:


Ostatnio starzy chcieli podłączyć laptop pod neta i zamówili "specjalistę" osobnik po zainkasowaniu zaliczki zniknął. Więc mam proźbę chciałbym wiedzieć jak podłączyć modem pod dwa komputery i co do tego jest potrzebne rzecz jasna oprócz kart sieciowych. Z góry dzx, ciekawe co rodzice wymyślą w przyszłym tygodniu...
pachucek
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączenie: 19 Paź 2006, 19:56

Postprzez rumun » 18 Lut 2007, 16:48

PostUA:


Najlepszym rozwiązaniem na internet na dwóch komputerach jest użycie routera. Modem (np. neo czy dialnet) podłączasz bezpośrednio do urządzenia, następnie w ustawieniach routera wpisujesz ustawienia połączenia z internetem. Jeżeli w laptopie masz kartę WiFi możesz zakupić router z modułem bezprzewodowym. Dzięki temu w całym domu będziesz mógł korzystać z internetu bez kabli. Połączenie przez kabel również jest proste. Najważniejszą zaletą routera jest to iż nie trzeba mieć włączonego komputera "matki" który jest podłączony bezpośrednio do internetu.

Urządzenie jakie mogę Ci polecić to D-Link DI-524. Dobry dla 2-3 komputerów (przy większej ilości połączeń zdarza mu się zapychać).
Programy, Gry, Download https://www.instalki.pl/
Sklep z oprogramowaniem https://www.vebo.pl/
Windows 7 https://windows7.pl/
Awatar użytkownika
rumun
Administrator
Administrator
 
Posty: 1499
Dołączenie: 10 Maj 2004, 20:52
Miejscowość: PL
Pochwały: 14

Postprzez scooter » 18 Lut 2007, 21:50

PostUA:


Masz racje , najlepszym rozwiazaniem jest router.Ale musisz spytać admina czy Ci go odblokuje.Musisz mu wtedy podać nowy "Macadres"czy jakoś tak.A admin nie zawsze chce bo gdy chciał mój kumpel to mu odmówił podając argument że nie zgadza sie na podłączenie 2 kompów{chodzi oczywiście o abonament za neta}
Awatar użytkownika
scooter
Postujący
Postujący
 
Posty: 109
Dołączenie: 26 Kwi 2006, 10:15
Miejscowość: Gliwice

Postprzez buzu » 22 Lut 2007, 00:33

PostUA:


Osobiście polecę switcha.
Net>>modem>>switch>>kompy.Podłączenie banalnie proste ,łatwiejsze
I tańsze od routera.
Innym wyjściem może być połączenie kompów w sieć i udostępnianie neta (jeden z nich musi mieć 2 sieciówki).Problemem może być to,że komputer udostępniający musi być włączony.
Nie wiemy skąd czerpiesz neta,więc jak napisał scooter możesz mieć problem z adminem.Nie wszyscy dostawcy pozwalają na podłączenie drugiego terminala.(poczytaj umowę z dostawcą netu)
Alter alterum docet.
Awatar użytkownika
buzu
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 854
Dołączenie: 26 Gru 2006, 02:20
Miejscowość: Łódź

Postprzez Mac » 24 Lut 2007, 18:05

PostUA:


modem ze switchem w jednym i problem z głowy.
Mac
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2186
Dołączenie: 21 Lip 2005, 19:07
Miejscowość: Żywiec
Pochwały: 6


Powróć do Sieć Internet, Sieci LAN, WLAN

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]