TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Problem z formatem rmbv

Szukasz sterownika? Masz problem? Wszystko związane ze sterownikami itp.
Regulamin forum
1. Przed stworzeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji "Szukaj" (górne menu).

2. Baza sterowników do drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych.

Problem z formatem rmbv

Postprzez zig » 28 Kwi 2005, 20:17

PostUA:


Wiem jestem lamel i proszę o pomoc. Mam film w formacie rmbv. zainstalowany kodek realalt 129 i nie wyświetla mi napisów do tego filmu. Dzięki za pomoc.
zig
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączenie: 28 Kwi 2005, 20:10

Postprzez kamuflasz » 28 Kwi 2005, 22:58

PostUA:


zainstaluj sobie tę paczkę kodeków i będziesz miał normalnie napisy w AllPlayerze http://www.free-codecs.com/K_Lite_Mega_ ... wnload.htm
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty !!!
Błędy się zdarzają każdemu ale nie 4 w jednym krótkim zdaniu :D

w razie wątpliwości skorzystaj z https://sjp.pwn.pl/
Awatar użytkownika
kamuflasz
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 889
Dołączenie: 04 Mar 2005, 13:06
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 1

Postprzez zig » 29 Kwi 2005, 20:57

PostUA:


Chyba muszę spalić żarówe :oops: bo jestem naorawde kompletne zero. Czy muszę wcześniej odinstalować wszystkie inne kodeki itp. , a tak to na podanej stronce są do ściagnięcia trzy paczki, dokładniej proszę która, czy wszystkie? Jeszcze raz dziędki za pomoc
zig
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączenie: 28 Kwi 2005, 20:10

Postprzez kamuflasz » 29 Kwi 2005, 23:33

PostUA:


Ściągasz tylko te co są na samej górze, a przed ich instalacją trzeba usunąć wszystkie inne kodeki.
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty !!!
Błędy się zdarzają każdemu ale nie 4 w jednym krótkim zdaniu :D

w razie wątpliwości skorzystaj z https://sjp.pwn.pl/
Awatar użytkownika
kamuflasz
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 889
Dołączenie: 04 Mar 2005, 13:06
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 1

Postprzez zig » 02 Maj 2005, 22:02

PostUA:


Wielkie dzięki. A tak poza tym to fajny jesteś. Cześć :D
zig
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączenie: 28 Kwi 2005, 20:10

Postprzez kamuflasz » 02 Maj 2005, 22:49

PostUA:


Wiem i mam to nawet w opisie;D
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty !!!
Błędy się zdarzają każdemu ale nie 4 w jednym krótkim zdaniu :D

w razie wątpliwości skorzystaj z https://sjp.pwn.pl/
Awatar użytkownika
kamuflasz
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 889
Dołączenie: 04 Mar 2005, 13:06
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 1

Postprzez zig » 04 Maj 2005, 16:13

PostUA:


I nic z tego, a na dodatek wyświetla mi podwójne napisy. Filmu w formacie rmbv nawet nie ruszyło. Coś robisz się mniej fajny, choć masz to w opisie. Klops. Cześc
zig
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączenie: 28 Kwi 2005, 20:10

Postprzez bajzel2 » 04 Cze 2005, 22:17

PostUA:


Przekopiowane z innego forum. Ja nie jestem taki mądry.

Wielu z Was na pewno słyszało o przełomowym formacie zapisu filmów o nazwie RMVB. Dzięki niemu przeciętny film zajmuje o 60% mniej niż ten sam w popularnym DivX-ie. W tym artykule chciałbym opisać jak odtworzyć i samemu stworzyć taki film.

Otwieramy film

Aby odtworzyć film będziemy potrzebowali odpowiednich kodeków. W tym celu musimy ściągnąć z internetu i zainstalować pakiet o nazwie Real Alternative. Obecnie jego najnowsza wersja to 1.30. Można go ściągnąć ze strony:

http://www.free-codecs.com/Real_Alterna ... wnload.htm

Jego instalacja nie powinna sprawić nikomu problemów. Na wszystkie pytania odpowiadamy twierdząco. Od tej chwili filmy w formacie RMVB możemy otwierać za pomocą Classic Windows Media Playera, który instaluje się razem z pakietem Real Alternative.

Ale co zrobić, gdy film jest w obcym języku a my chcemy go obejrzeć z napisami? Wtedy musimy zmienić rozszerzenie filmu RMVB na AVI i film możemy już otworzyć w VPlayerze lub podobnym programie do odtwarzania filmów z napisami. [można też "przeciągnąć" myszką film do playerka - na pewno zadziała - przyp. Niekum.].

Na większości komputerów z systemami Windows rozszerzenia plików są ukryte i nie mamy możliwości ich zmiany. W celu ujawnienia rozszerzeñ plików otwieramy Mój Komputer. Z menu NARZęDZIA wybieramy opcje OPCJE FOLDERÓW. Następnie zakładkę WIDOK i szukamy na liście opcji UKRYJ ROZSZERZENIA ZNANYCH TYPÓW PLIKOW. Klikamy na nią, aby usunąć ptaszka [V]. Potem dajemy OK. Od tej chwili wszystkie nazwy plików RMVB będą mieć koñcówkę ".rmvb". Wówczas zmieniamy nazwę pliku z np. "film.rmvb" na "film.avi"

Robimy własny RMVB

Mogę się założyć, że większość osób ze stałym dostępem do internetu, ma ciągłe problemy ze znalezieniem wolnego miejsca na dysku twardym. Sam mam cały dysk zapchany w większości filmami. Co zrobić, aby zwolnić trochę wolnego miejsca, lub nagrywać po 2 lub nawet 3 filmy na 1 płycie CD? Nic prostszego. Wystarczy przerobić film AVI na RMVB.

Zaczynamy od ściągnięcia pakietu do kompresji filmów o nazwie Easy RealMedia Tools. Jego instalacja także jest prosta i na wszystkie pytania odpowiadamy twierdząco.
Możesz go pobrać z:

http://redcheek.net/erm/ermp_full.zip

Interesującym nas programem pakietu jest Easy RealMedia Producer. Przy pierwszym uruchomieniu program pyta się o tzw. Global Settings. Ustawienia te nie są dla nas ważne wiec dajemy OK. Pojawi się główne okno programu składające się z 6 przycisków na górze, listy zadañ i 4 przycisków na dole.

W pierwszej kolejności wybieramy plik filmu, który chcielibyśmy skompresować. W tym celu naciskamy na górze okna przycisk ADD. Szukamy na dysku i wybieramy interesujący nas plik. Program obsługuje formaty między innymi AVI, DAT, MPG, MOV, WMV, ASF.
Wybrany plik pojawi się na liście zadañ. Klikamy na niego, aby został zaznaczony i wybieramy przycisk SETTINGS.

Pojawi nam się okno, w którym możemy ustawić wszystkie parametry dotyczące jakości i wielkości koñcowego pliku RMVB.
Automatycznie program wybiera parametry najbardziej optymalne dla większości filmów. Z tymi ustawieniami godzina filmu będzie zajmowała około 200MB. Gdy wielkość pliku nam nie odpowiada (ponieważ chcielibyśmy, aby był troszkę mniejszy) zmieniamy wartość AvqBitrate z 450 Kbps na mniejszą.

Gdy z góry zakładamy ze mamy film np. 2-godzinny i chcemy żeby zajmował np. 300MB możemy skorzystać z kalkulatora zawartego w programie. W tym celu klikamy na przycisk CALCULATOR, który znajduje się w tym samym oknie. Wybieramy BITRATE, aby ustawić ją jako niewiadomą. W polu TIME wpisujemy czas trwania filmu (np.2:10:0.000). W polu SIZE wpisujemy ile kilobajtów ma zajmować film (np. 300000). Wciskamy CALCULATE i w polu BITRATE pojawi nam się nowa wartość. Jeśli wartość ta nam odpowiada klikamy APPLY i program sam wprowadza nową wartość AvqBitrate. Należy pamiętać ze im mniejsza wartość tym film będzie bardziej rozmyty. Najbardziej optymalna jest wartość 450.

W następnej kolejności zajmijmy się opcją VIDEO MODE. Mamy do wyboru kilka opcji:

Normal Motion Video - dla filmów, w których przeważają szybkie sceny akcji.

Smoothest Motion - dla filmów z równowagą pomiędzy scenami akcji i nieruchomymi obrazami

Sharpest Image - dla filmów animowanych lub z małą ilością ruchu

Slide show - dla pokazu fotografii

Następnie opcję VIDEO CODE zostawiamy na REAL VIDEO 9. Przy 10 obraz powinien być nieznacznie lepszej jakości ale proces kompresji trwał u mnie wtedy 2 razy dłużej (mam Celerona 2.4GHz).

Dalej zajmijmy się opcją AUDIO CODE. Program proponuje nam 64 Kbps Stereo Music - RA8. Ustawienie to daje nam w efekcie dźwięk odrobinę gorszy od tradycyjnych MP3 128Kbps. Natomiast, gdy zależy nam na dobrej jakości dźwięku (np. gdy kompresujemy koncert) proponuję wybrać opcję 96Kbps Stereo Music - RA8. Gdy chcemy mieć dźwięk przestrzenny AC3 możemy wybrać 96Kbps 5.1 Multichannel. Nie próbowałem niestety tej opcji, więc nie wiem, jakie daje efekty.

Na dole okna mamy do wyboru 3 opcje.

Gdy zaznaczymy SAME AS INPUT PATH plik RMVB będzie stworzony w tym samym miejscu, co plik pierwotnego filmu.

Zaznaczając SPECIFY A FILE NAME a potem klikając na przycisku BROWSE wybieramy gdzie chcemy zapisać plik RMVB i jak ma się on nazywać.

Wybierając OUTPUT MKV dostaniemy w wyniku plik z rozszerzeniem MKV (a nie RMVB), który jest możliwy do odczytu w bardzo niewielu programach do odtwarzania filmów. W tej chwili nie znam żadnego, więc lepiej nie zaznaczać tej opcji.

Następnie dajemy OK.

Aby rozpocząć konwersje filmu do formatu RMVB, klikamy na przycisk START na dole okna głównego. Możemy wcześniej zaznaczyć opcje SHUTDOWN PC, co spowoduje wyłączenie komputera po skoñczeniu konwersji.

Cały proces trwa w zależności od szybkości procesora. U mnie na Celeronie 2.4GHz kompresja trwa mniej więcej tyle ile trwa film.

Pamiętaj, że kompresja wiąże się z utratą jakości obrazu i dźwięku. Jest ona jednak niewielka zważywszy na to, że film zajmuje o połowę mniej. Obraz jest tylko troszkę bardziej rozmyty i pozbawiony szczegółów niż oryginał. Dźwięk momentami może wydawać się metaliczny.

Napisy z oryginalnego filmu pasują do filmu w formacie RMVB.

Mam nadzieję, że artykuł ten pomoże choć kilku osobom w tworzeniu własnej kolekcji filmów RMVB lub w zaoszczędzeniu miejsca na dysku ¯yczę miłych eksperymentów !!!

---

Od Niekum.: Jako uzupełnienie niniejszego artykułu, chciałbym podać prosty sposób na to, aby filmy RMVB otwierały się po kliknięciu w nie w wybranym przez nas playerze. W tym celu wchodzimy w "Mój komputer", następnie z menu "Widok" wybieramy "Opcje folderów...". Klikamy w "Typy plików" i z długiej listy szukamy pliku RMVB. Po znalezieniu zaznaczamy go, wybieramy "Usuñ" i zatwierdzamy "OK". Następnie klikamy na jednym z plików RMVB. Pojawi się okienko "Otwórz z...". Z okienka tego wybieramy nasz ulubiony odtwarzacz i zaznaczamy okienko "Zawsze używaj tego programu do otwierania pliku tego typu". Dla estetów, pozostaje jeszcze możliwość zmiany ikony pliku na taką, jaka nam najbardziej odpowiada

Artykuł pochodzi ze strony: http://www.wapmagazine.pl
Awatar użytkownika
bajzel2
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączenie: 03 Mar 2005, 10:44

Postprzez kamuflasz » 04 Cze 2005, 22:57

PostUA:


zig napisał(a):I nic z tego, a na dodatek wyświetla mi podwójne napisy. Filmu w formacie rmbv nawet nie ruszyło. Coś robisz się mniej fajny, choć masz to w opisie. Klops. Cześc


A czemu robię się mniej fajny?? za dużo się czepiam nie??:) ale to już mam w genach:D a obraz wogóle ci wyświetla??

Powiem ci tak ja mam Win Xp, program V-Player i paczkę kodeków XP Codec Pack i mi wszystko działa, tobie polecam K-lite Mega Codec Pack bo to są najnowższe kodeki, ale jeśli masz taki system operacyjny jak ja to zainstaluj sobie tą paczkę kodeków, którą ja posiadam.
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty !!!
Błędy się zdarzają każdemu ale nie 4 w jednym krótkim zdaniu :D

w razie wątpliwości skorzystaj z https://sjp.pwn.pl/
Awatar użytkownika
kamuflasz
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 889
Dołączenie: 04 Mar 2005, 13:06
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 1

Postprzez zig » 30 Cze 2005, 04:44

PostUA:


Na szczecie mam na drugiej partycji 98 i tak po zainstalowaniu realalt 1.30 wszycho chodzi cacy. Poprostu sypie sie XP. Wiec przepraszam za "nie cacy". A rada forumowicza bajzel2 jest bbbb super wyczerpujaca i godna pochwaly, mimo ze z innego forum. Dobrze byloby podac zródlo. Jeszcze raz mwielkie dzieki za pomoc i mam nadzieje ze inni skorzystaja.
zig
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączenie: 28 Kwi 2005, 20:10

Postprzez zig » 30 Cze 2005, 04:46

PostUA:


Przepraszam nie doczytalem jest zródlo.Sorki.
zig
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączenie: 28 Kwi 2005, 20:10


Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron