TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Problem z sterownikiem dźwiękowym

Szukasz sterownika? Masz problem? Wszystko związane ze sterownikami itp.
Regulamin forum
1. Przed stworzeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji "Szukaj" (górne menu).

2. Baza sterowników do drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych.

Problem z sterownikiem dźwiękowym

Postprzez WVR » 15 Sie 2021, 10:14

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/92.0.4515.131 Safari/537.36


Witam wszystkich

Naprzemiennie używam w grach głośników i słuchawek. Mam nowy komputer i po odebraniu go od gościa który mi go składał z podzespołów zakupionych przeze mnie, zauważyłem, że w zasobniku windy brak apletu realteka. A pojawiały się problemy przy wypinaniu/wpinaniu jacka słuchawek na przednim panelu obudowy, tzn. po wpięciu słuchawek dźwięk wydawany był nadal z głośników, czasem jednocześnie też z słuchawek. Postanowiłem więc ściągnąć sterownik z netu. Instaluję, instalator informuje mnie, że musi najpierw odinstalować poprzedni. Zdziwiło mnie to, ponieważ byłem przekonany, że takowego nie miałem, ale kontynuowałem. Teraz trochę zapętliłem się w niekończącej się pętli ponownego uruchamiania systemu w celu dokończenie deinstalacji, nowy sterownik się nie instaluje a dźwięk jest znacznie gorszej jakości, jakby słyszany "pod wodą". Pomocy?

EDIT
udało mi się pobrać takie sterowniki, które rozwiązują ten problem, jednak teraz nie działa korektor dźwięku, tzn ustawienie rock, club, pop itp nie mają wpływu na barwę dźwięku, dodam, że moja płyta główna to gigabyte B560M DS3H, sterownik jaki pobrałem to Gigabyte B560M DS3H (rev. 1.0) Realtek Audio Driver 6.0.9075.1 for Windows 10 64-bit. Szukać jakiejś wcześniejszej wersji?
Awatar użytkownika
WVR
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 68
Dołączenie: 12 Kwi 2008, 18:10
Miejscowość: Inowrocław

Re: Problem z sterownikiem dźwiękowym

Postprzez Illidan » 15 Sie 2021, 23:12

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/92.0.4515.131 Safari/537.36


No dobrze. Ale czy teraz masz dojście do apletu, ustawień sterownika Reraltek, aby ustawić dźwięk? Jaki masz system? W systemie Windows 10, powinieneś mieć zainstalowaną RealtekAudio Console, to nowy aplet do zarządzania dźwiękiem, i jest ona jako aplikacja okienkowa w Windows. Można ją tez pobrać z Windows Store. Sprawdź, czy czegoś takiego nie masz w aplikacjach, jak otworzysz menu Start.
Awatar użytkownika
Illidan
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1199
Dołączenie: 29 Paź 2017, 23:25
Miejscowość: Gliwice
Pochwały: 26


Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron