TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Problem z Ubunt'em

Tematyka związana z rodziną systemów operacyjnych Unix. Klony i pochodne danego systemu operacyjnego oraz inne typy OS

Problem z Ubunt'em

Postprzez !.D@w!d.! » 14 Cze 2007, 20:28

PostUA:


Hello!
Mam problemik z tym oto Linuxem :roll:

->Stworzyłem partycje 20gb na NTFS pod Ubunta
->Wziołem sie za instalacje i zainstalowałem ale podczas instalacji nie było opcji aby wskazac tą partycje aby tam sie zainstalował.
->Niby zainstalowany jest ten system mam go na liscie podczas włączania kompa ale gdy go włącze i chce z dysku który mam na XP coś skopiowac to nie moge bo pojawia się błąd.
->Jak wchodze na XP'ka i wlączam mój komputer to jest ta partycja ale nic na niej nie ma:o
->Próbowałem z XP'ka skopiowac na dysk linuxa ale to i tak nic nie dało....

Prosze o pomoc... :wink: :roll:
!.D@w!d.!
Postujący
Postujący
 
Posty: 152
Dołączenie: 31 Lip 2006, 20:17
Miejscowość: Cz-ń

Postprzez LucaS » 14 Cze 2007, 21:17

PostUA:


Linuksa sie nie instaluje na NTFS LOL :!: :!:

Zainstaluj Partition Magic 8 i stwórz partycje ext3 na / (głowny katalog linuksa) i linux-swap na swapa
Było, minęło...
LucaS
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2820
Dołączenie: 11 Maj 2006, 21:45
Pochwały: 7

Postprzez !.D@w!d.! » 14 Cze 2007, 21:42

PostUA:


Tylko ze jak robie na ext3 to nie mam mozliwosci nadanie jej literki (C, D ...) i mi w moj komputer nie wykrywa tego !! A o co chodzi z tym linux-swap na swapa gdzie mam to zrobić? A z tym co teraz mam linuxem to usunąc go ale jak ?
!.D@w!d.!
Postujący
Postujący
 
Posty: 152
Dołączenie: 31 Lip 2006, 20:17
Miejscowość: Cz-ń

Postprzez LucaS » 14 Cze 2007, 22:12

PostUA:


!.D@w!d.! napisał(a):Tylko ze jak robie na ext3 to nie mam mozliwosci nadanie jej literki (C, D ...) i mi w moj komputer nie wykrywa tego !! A o co chodzi z tym linux-swap na swapa gdzie mam to zrobić? A z tym co teraz mam linuxem to usunąc go ale jak ?


Dawid, jak się bierzesz za instalowanie Linuksa to weź chociaż coś o nim poczytaj :!: Bo widzę kompletnie nic o nim nie wiesz.

Partycjom linuksowym nie można nadać literki, bo literki są tylko w Windowsie. W "Moj komputer" nigdy ci nie wykryje ext3 bo microsoft nie wprowadził obsługi tychże partycji u siebie (wiadomo, konkurencja).
A swapa musisz zrobić bo to partycja wymiany.


Poczytaj:
http://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu:Instalacja_systemu
tu masz ładnie w filmiku: http://taat.pl/ubuntu/
http://forum.ubuntu.pl/viewforum.php?f= ... a086c5f68c
Było, minęło...
LucaS
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2820
Dołączenie: 11 Maj 2006, 21:45
Pochwały: 7

Postprzez !.D@w!d.! » 15 Cze 2007, 11:11

PostUA:


Teraz to juz wogole komp nie chce mi sie wlaczyc ;/ Error 15 lub 22
Bo kurde zmienilem wielkosc dysku a zapomnialem ze linux na niej jest ;| Jak odinstalowac Ubunta ??
!.D@w!d.!
Postujący
Postujący
 
Posty: 152
Dołączenie: 31 Lip 2006, 20:17
Miejscowość: Cz-ń

Postprzez LucaS » 15 Cze 2007, 12:29

PostUA:


Włóż płytkę z XP do napędu.
Zresetuj kompa.
I w menu tym po zabootowaniu będzie napraw system.
Wejź tam, załaduje Ci się konsola.
i wpisz
"fixmbr" potem bedziesz wiedziale dalej co, reset, i gotowe
Było, minęło...
LucaS
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2820
Dołączenie: 11 Maj 2006, 21:45
Pochwały: 7

Postprzez !.D@w!d.! » 15 Cze 2007, 12:33

PostUA:


Ok zrobiłem format. Tylko na jednym z dysków brakuje mi kilka GB :o
!.D@w!d.!
Postujący
Postujący
 
Posty: 152
Dołączenie: 31 Lip 2006, 20:17
Miejscowość: Cz-ń

Postprzez Mefisto » 15 Cze 2007, 17:55

PostUA:


Chłopie weź ty sie zastanów co ty chcesz mieć na kompie bo wcześniej gdzieś widziałem ze sie pytasz jak 98 zainstalować to już nie wiem czy ty chcesz mieć XP i 98 czy XP i Linux (czy wszystkie trzy) ja polecam XP i 98 bo jak masz XP i Linux to tracisz trochę dysku bo musi być on dla Linuxa na typie partycji, której Windows nie widzi. Przypomnę ci jeszcze o tym, że gdy chcesz zainstalować Winodws 98 to musisz mieć dysk na typie partycji FAT32 bo NTFS 98 nie widzi :/ radzę wszystkie partycje przerobić na FAT-a żebyś podczas zabawy na 98 miał dostęp do wszystkich dysków.
Awatar użytkownika
Mefisto
Postujący
Postujący
 
Posty: 277
Dołączenie: 02 Cze 2007, 20:40
Miejscowość: Warszawa


Powróć do Unix / Linux / Inne typy OS

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]