TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Problemy z internetem

Problemy dotyczące sieci Internet, konfiguracja sieci LAN, WLAN, konfiguracja serwerów. Rozdzielanie połączeń internetowych. Rozwiązywanie problemów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Routery, huby, switche, anteny itp.

Problemy z internetem

Postprzez Misial » 27 Mar 2007, 21:03

PostUA:


Witam. Jestem w sieci internetowej i moj transfer waha sie od 20 kB/s do 90 kB/s i mam nastepujacy problem. Gdy przegladam strony i siedze jednoczesnie na gg lub sciagam z sieci torent( i np w chwili gdy nie wykorzystuje całego łacza do sciagania) mam problemy z przegladaniem stron internetowych. U znajomych z moej sieci cos takiego nie wystepuje tylko u mnie. Czy wiecie co może to powodowac i jak temu zaradzic?? Dodam, że gdy uzywalem programu BitComet to strony mi w ogole nie chodzily, a gdy zaczolem sciagac je FlashGet'em to ruszylo sie to troche ale i tak otwieraj mi sie bardzo powoli i jak trzeba sie polaczyc z baza danych to wywala mi ze sie nie da. Z gory dziekuje za pomoc...
Misial
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 18
Dołączenie: 01 Sie 2006, 11:55

Postprzez Maciak Plock » 27 Mar 2007, 21:12

PostUA:


Programy do pobierania torrentów wysyłają dane (z twoim transferem mogą wykorzystać całe łącze, chyba że zablokowałeś wysyłanie danych).
Daj logi z HijackThis może to wirus.
Najlepsza Strona o Clash Of Clans W PolsceClash Of Clans
Najlepsze Forum o COC w Polsce! Clash Of Clans Forum
Awatar użytkownika
Maciak Plock
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 828
Dołączenie: 25 Lut 2006, 20:46
Miejscowość: Płock
Pochwały: 3

Postprzez JEDREK » 27 Mar 2007, 22:19

PostUA:


Ja mam radiówkę i jest taki sam problem to zupełnie normalne ale był na to jakiś sposób jak sobie przypomne to dam ci znać :wink:
Ja tu tylko sprzątam... ;)

i5 3570 @ 4,3 GHz + Noctua NH-U12P, Asus P8Z77-V, Corsair DDR3 2x8GB @ 2060MHz CL10 Ven., MSI GTX 1080 8GB, Samsung SSD 850 EVO 1 TB, Samsung DVD SH-222BB, NZXT Tempest, Corsair AX860i 860W, WIN 10 [x64]
Awatar użytkownika
JEDREK
Moderator
Moderator
 
Posty: 1570
Dołączenie: 11 Mar 2006, 19:27
Miejscowość: W ch** daleko z każdej strony xD (51° 24' N, 19° 41' E)
Pochwały: 24
Sprzęt: Komputer PC, Asus ZenFone 5Z

Postprzez Misial » 28 Mar 2007, 15:18

PostUA:


To raczej nie jest wirus ponieważ miałem już kilka razy robionego formata i dalej tak mam...
Misial
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 18
Dołączenie: 01 Sie 2006, 11:55

Postprzez destyny » 28 Mar 2007, 15:53

PostUA:


Wydaje mi się ze łącze zapychają ci wysyłane dane.... chodzi o to ze sciągasz np plik z prędkościa 20KB/s a wysyłasz z 90KB/s w ten sposób masz zapchane łącze i dlatego cieżko przegląda sie wtedy stronki internetowe :). Sa na to 3 rady :
1. Uzbroić się w cierpliwość i czekać tak długo aż strona się wgra....
2. Ograniczyć w programie do ściągania prędkość wysyłanych danych....(ale co za tym idzie może zmniejszyć się prędkość pobierania (bynajmniej Ja tak mam).
3. Nie ściągać nic i cieszyć sie urokami naszego łącza :) .
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać."
destyny
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 1807
Dołączenie: 02 Sie 2006, 09:16
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 12

Postprzez buzu » 28 Mar 2007, 16:44

PostUA:


Dodam jeszcze dwa punkty
4.zainstalować program do zarządzania ruchem polecam cFosSpeed
5.Nie ściągać zbyt wielu pozycji jednocześnie.
ps.ja stosuje pkt.4 i zero problemów.
Alter alterum docet.
Awatar użytkownika
buzu
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 854
Dołączenie: 26 Gru 2006, 02:20
Miejscowość: Łódź

Postprzez destyny » 28 Mar 2007, 18:00

PostUA:


buzu napisał(a):Dodam jeszcze dwa punkty
4.zainstalować program do zarządzania ruchem polecam cFosSpeed
5.Nie ściągać zbyt wielu pozycji jednocześnie.
ps.ja stosuje pkt.4 i zero problemów.



Poco stosować punkt 4 skoro w w samym programie do ściągania mozna ograniczyć prędkość ściagania/wysyłania. Poco instalować kolejną aplikacje obciążającą komputer ?
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać."
destyny
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 1807
Dołączenie: 02 Sie 2006, 09:16
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 12

Postprzez buzu » 28 Mar 2007, 18:16

PostUA:


Po to,ze jak napisałem wyżej jest to program do zarządzania ruchem,ustawiania priorytetów dla programów itd. A sam proces zabiera ok 2 mega pamięci i zero procesora.Zawsze przeglądarka będzie miała największy priorytet i strony będą otwierać się szybciej a nie odwrotnie.
Jak przykręcisz kurek w kliencie torrenta i ciągnniesz jednocześnie kilka pozycji (o uploadzie nie wspomnę) to i tak zamuli ci neta.Chyba,że lubisz czekać wieki na ściągnięcie a po drodze źródełko wyschnie,bo wszyscy co udostępniali już nie żyją. :D
ps.dodam,że zasysam i odsysam z całą predkością łącza a stronki mi śmigają elegancko.
Alter alterum docet.
Awatar użytkownika
buzu
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 854
Dołączenie: 26 Gru 2006, 02:20
Miejscowość: Łódź

Postprzez destyny » 28 Mar 2007, 19:57

PostUA:


buzu napisał(a):Po to,ze jak napisałem wyżej jest to program do zarządzania ruchem,ustawiania priorytetów dla programów itd. A sam proces zabiera ok 2 mega pamięci i zero procesora.Zawsze przeglądarka będzie miała największy priorytet i strony będą otwierać się szybciej a nie odwrotnie.
Jak przykręcisz kurek w kliencie torrenta i ciągnniesz jednocześnie kilka pozycji (o uploadzie nie wspomnę) to i tak zamuli ci neta.Chyba,że lubisz czekać wieki na ściągnięcie a po drodze źródełko wyschnie,bo wszyscy co udostępniali już nie żyją. :D
ps.dodam,że zasysam i odsysam z całą predkością łącza a stronki mi śmigają elegancko.



Tego aspektu nie wziąłem pod uwagę :) .
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać."
destyny
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 1807
Dołączenie: 02 Sie 2006, 09:16
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 12

Postprzez Misial » 31 Mar 2007, 21:53

PostUA:


dzieki za pomoc:)
Misial
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 18
Dołączenie: 01 Sie 2006, 11:55

Postprzez zYGuś » 31 Mar 2007, 23:44

PostUA:


program sprawdza się w sieciach lan. jak dla mnie :) i podczas grania przez neta gdy np ktoś inny z sieci domowje ściąga a ci zalezy na jak najlepszym pingu. (to też da się ustwić)

co do torentów zawsze były wolne i nie ma co narzekać wszystko zależy od seedów ile ci udostępniają.
:arrow: ..::: Pozdro :::.. :wink:
===============
zYGuś
Postujący
Postujący
 
Posty: 472
Dołączenie: 28 Gru 2006, 23:23
Miejscowość: UK

Postprzez buzu » 01 Kwi 2007, 10:20

PostUA:


Torrenty są wolne :roll: a co powiesz o emulu :D
Ja nie narzekam ściągam film w 30min-1h max a mułem pewnie bym ssał ze dwa tygodnie.
Trzeba tylko korzystać z dobrych,rygorystycznych stron na których tzw.pijawy są banowane.
Alter alterum docet.
Awatar użytkownika
buzu
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 854
Dołączenie: 26 Gru 2006, 02:20
Miejscowość: Łódź


Powróć do Sieć Internet, Sieci LAN, WLAN

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron