TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

pytania odnośnie sieci torrent

Tematyka dotycząca bezpośredniej wymiany plików, czyli p2p

pytania odnośnie sieci torrent

Postprzez Bebok » 15 Maj 2008, 15:53

PostUA:


robie prezentacje do szkoły o sieci p2p
czytałem wiele artykułów,ale mają sprzeczne informacje
mam wątlibości odnośnie kilku kwestii:

1)
Wiele osób twierdzi że korzystając z sieci torent np programu utorrent nie udostępnia się plików osobą trzecim jak zwykle w p2p podczas pobierania (a na wikipedi pisze inaczej)

2)strony z torentami udostępniaą w większości czyste linki bez wirusów

3)Możliwe jest pobieranie również z zagranicznych stron

4)jak bardzo w stosunku do emule jest plików zakażonych wirusami

prosze o rozwianie moich merytorycznych wątlibości
z góry dziękuje!
Cogito ergo sum! ;)
Bebok
Postujący
Postujący
 
Posty: 140
Dołączenie: 01 Sty 2007, 00:27

Postprzez kamuflasz » 15 Maj 2008, 17:49

PostUA:


1) Podczas pobierania możemy ale nie musimy udostępniać dalej pobieranych plików, kwestia ustawień w konkretnym programie. W domyśle użytkownicy oczekują udostępniania danych dalej i administratorzy niektórych serwisów ustawiają tzw. limity ratio czyli jak za dużo pobierasz a za mało udostępniasz blokują konto.

2) To prawda w plikach sieci torrent można ściągać bez obaw w porównaniu do np. emule. W przypadku sieci torrent nie ma mowy także o pomyłce typu ściągam film pt. "X", a zassałem jakiś "Y".

3) Pobieranie nie możliwe z każdej strony, która udostępnia pliki w sieci torrent. Śmiało możemy korzystać np. z wyszukiwarek torrentów które przeszukują kilka serwisów.

4) patrz pkt. 2
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty !!!
Błędy się zdarzają każdemu ale nie 4 w jednym krótkim zdaniu :D

w razie wątpliwości skorzystaj z https://sjp.pwn.pl/
Awatar użytkownika
kamuflasz
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 889
Dołączenie: 04 Mar 2005, 13:06
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 1

Postprzez JEDREK » 15 Maj 2008, 19:06

PostUA:


1)
Wiele osób twierdzi że korzystając z sieci torent np programu utorrent nie udostępnia się plików osobą trzecim jak zwykle w p2p podczas pobierania (a na wikipedi pisze inaczej)


Powinno się udostępniać pliki bo jeżeli nikt nie będzie udostępniał to też nikt nie będzie ściągał (zwykłe P2P)

2)strony z torentami udostępniaą w większości czyste linki bez wirusów

Linki czyste ale nie zaszkodzi zbadać antywirusem zawartości torrenta po ściągnięciu

3)Możliwe jest pobieranie również z zagranicznych stron

W 100% prawda. Korzystam z wielu zagranicznych portali.


4)jak bardzo w stosunku do emule jest plików zakażonych wirusami


Bardzo małe. Siedzę w torrentach 3 lata do tej pory jakieś 3 wirusy (w miarę nie groźne)

2) To prawda w plikach sieci torrent można ściągać bez obaw w porównaniu do np. emule. W przypadku sieci torrent nie ma mowy także o pomyłce typu ściągam film pt. "X", a zassałem jakiś "Y".


Nie zawsze :lol: . Zależy od strony z torrentami i od komentarzy użytkowników (te są dla mnie ważne). Znam przypadki gości co wystawiają "GTA IV na PC" albo spakowane gry zabezpieczone hasłem (które podadzą wam po wpłaceniu 20 $). Ale w porównaniu z E Mule jest lepiej.
Ja tu tylko sprzątam... ;)

i5 3570 @ 4,3 GHz + Noctua NH-U12P, Asus P8Z77-V, Corsair DDR3 2x8GB @ 2060MHz CL10 Ven., MSI GTX 1080 8GB, Samsung SSD 850 EVO 1 TB, Samsung DVD SH-222BB, NZXT Tempest, Corsair AX860i 860W, WIN 10 [x64]
Awatar użytkownika
JEDREK
Moderator
Moderator
 
Posty: 1570
Dołączenie: 11 Mar 2006, 19:27
Miejscowość: W ch** daleko z każdej strony xD (51° 24' N, 19° 41' E)
Pochwały: 24
Sprzęt: Komputer PC, Asus ZenFone 5Z

Re: pytania odnośnie sieci torrent

Postprzez The Neverhood » 15 Cze 2011, 19:36

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0.1) Gecko/20100101 Firefox/4.0.1


"Programów komputerowych nie można.
Na podstawie art. 278 § 2 kodeksu karnego uzyskanie pirackiego oprogramowania (ściągnięcie go z netu) traktowane jest jak kradzież, natomiast przyjęcie programu pochodzącego z przestępstwa jako paserstwo - art. 293 § 1 kodeksu karnego.
Konsekwencje prawne są poważne i łamią je albo nastolatkowie albo firmy chcące oszczędzić na piekielnie drogim sofcie."
źródło: http://www.favore.pl/forum/komputery-in ... 439,0.html.
Intel Core 2 Duo E4700 2.60 GHZ
GeForce 7100
RAM 3GB DDR2 800 MHZ
Płyta główna: Gigabyte GA-73PVM-S2
Zasilacz: Chieftec 400 W
Awatar użytkownika
The Neverhood
Postujący
Postujący
 
Posty: 417
Dołączenie: 25 Lut 2011, 18:44
Miejscowość: Wyspa Świętej Heleny


Powróć do P2P - Wymiana plików

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Illidan

cron