TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Reboot and Select proper Boot device or...

Wszystko co wiąże się ze sprzętem komputerowym.

Reboot and Select proper Boot device or...

Postprzez geek » 01 Lis 2014, 13:48

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/38.0.2125.111 Safari/537.36 OPR/25.0.1614.68 (Edition Campaign 18)


Witam.. po jednym z restartów komputera pojawił się taki komunikat:
Image

Za pierwszym razem zrobiłem restart i już system uruchomił się normalnie, ale po kolejnym restarcie pojawił się znowu i już nic nie pomaga.
Poczytałem trochę o tym problemie i:

1) Dysk jest wykrywalny w BIOSie
2) Bootowanie jest dobrze ustawione (tylko jeden dysk podpięty i jest na nr1)
3) Dysk jest sprawny. Używając narzędzia Spotmau BootSuite 2012 mogę go przeglądać bez problemów.
4) Używając Spotmau BootSuite 2012 próbowałem różnych opcji do naprawienia dysku, systemu, rejestru.
5) Przeskanowałem wszystkie partycje w poszukiwaniu błędów (prawym na partycje, właściwości i skanuj+napraw) - nie znalazło nawet 1 błędu.
6) Programami Wise Register Cleaner, Wise Disk Cleaner, Wise 1st PC Aid, Wise Memory Optimizer skanowałem, naprawiałem..
7) Z bootowanego win7 z usb wchodziłem w napraw system, wszystkich opcji próbowałem..

Najprostszym sposobem wydawałoby się sformatować dysk i zainstalować nowego windowsa, tak też zrobiłem, sformatowałem jeden z dysków i ruszyłem z instalacją. Próbowałem tego już w początkowej fazie próby naprawy ale zaraz po wgraniu się plików z usb nim jeszcze instalator ruszył miałem blue screen.. później po tych całych manewrach próbowałem znowu i był postęp bo instalacja dochodziła do momentu gdy komputer się uruchamia ponownie, instalator finalizuje instalacje i znowu bluescreen. Czyli nie mogę zainstalować windowsa nowego.

Później znowu próbowałem naprawy systemu z usb i tym razem naprawa coś wykryła związanego z moim problemem wystartowania systemu i udało mi się nawet uruchomić starą wersję systemu.

Niestety nic nie działało prawie, po próbie uruchomienia większości programów wyskakiwał error "Aplikacja nie została poprawnie uruchomiona 0xc0000005".
Image

Dzialał np. Ccleaner i go uruchomiłem. Wyczytałem że powodem takiego błędu może być jedna z aktualizacji windowsa wiec chciałem ją usunąć, niestety dodaj/usun programy nie działało. Internet również. Czytałem aby użyć combofixa, ale co z tego jak on też nie działał.. Chcąc więc uruchomić system w trybie awaryjnym (może tam się uda). Skończyło się tak że znowu nie mogę uruchomić systemu. Tym razem wyskakuje błąd Missing BOOTMGR Press ctrl+alt+del to restart
Image

Próbowałem znowu Spotmau BootSuite 2012 ponieważ tam lekarstwo na ten błąd niby było, ale niestety nie przyniosło efektu. Nie mam już pomysłu czego jeszcze mogę spróbować bądź gdzie leży problem.. Komputer był w serwisie, wyczyszczony z kurzu. Karta graficzna działa bo była sprawdzana w innym komputerze. Uruchamiałem program do sprawdzenia pamięci RAM i też nic nie wykazał. :567:

BlueScreen o którym pisałem i powtarzał się to:
http://prntscr.com/51w1ee

Skończyły mi się już pomysły, ostatnim jaki mam to spuszczenie komputera z balkonu :569: POMOCY :567: Czy jest tu jakiś kozak który wie co może mu dolegać?
Aktualnie mogę wejść w tryb naprawy win7 z usb. Próbować instalować, ale pewnie złapie mnie bluescreen. Mogę też uruchomić Spotmau BootSuite 2012 i tam mam różne narzędzia do naprawy + przeglądania dysku.
geek
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączenie: 31 Paź 2014, 20:53

Re: Reboot and Select proper Boot device or...

Postprzez mateo8898 » 01 Lis 2014, 14:48

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64; rv:33.0) Gecko/20100101 Firefox/33.0


Całkowicie poszedłeś w złą stronę jeśli chodzi o próby naprawy, bo to wygląda na problem sprzętowy.

Spróbuj wrzucić screenshot z HD Tune -> http://www.instalki.pl/programy/downloa ... e_Pro.html z zakładki Health
W razie problemów z uruchomieniem powyższego, wrzuć odczyt SMART z MHDD -> http://www.instalki.pl/programy/downloa ... /MHDD.html
Opis -> http://www.instalki.pl/demonstracje/sys ... dysku.html
Awatar użytkownika
mateo8898
Moderator
Moderator
 
Posty: 15377
Dołączenie: 15 Maj 2009, 14:55
Pochwały: 966

Re: Reboot and Select proper Boot device or...

Postprzez geek » 01 Lis 2014, 15:06

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/38.0.2125.111 Safari/537.36 OPR/25.0.1614.68 (Edition Campaign 18)


Dysk bym wykluczył bo to było pierwsza myśl jaka mi przeszła przez głowę i kupiłem nowy SSD gdzie po jego podłączeniu również miałem problem z Reboot and select proper Boot device (oczywiście dysk był pusty wiec nie miał z czego wystartować, ale był też podpięty usb z win7 i powinien z niego wystartować chyba automatycznie(?)). Próba instalacji na SSD również przyniosła bluescreen wiec go odłączyłem i wróciłem do walki na starym dysku.

Dalsza walkę będę kontynuował wieczorem i spróbuję Twoich wskazówek o ile uda mi się cokolwiek takiego uruchomić, myślę że dzięki temu Spotmau BootSuite 2012 uda się i wrzucę te odczyty.
geek
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączenie: 31 Paź 2014, 20:53

Re: Reboot and Select proper Boot device or...

Postprzez geek » 01 Lis 2014, 15:15

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/38.0.2125.111 Safari/537.36 OPR/25.0.1614.68 (Edition Campaign 18)


Dodam też że wcześniej gdy doszło do tego miałem podpięte dwa dyski i dwa systemy na każdym osobno. Jeśli więc jeden z systemów/dysków by padł to powinien wystartować drugi system/dysk. Nowy dysk SSD też nie pomógł.
geek
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączenie: 31 Paź 2014, 20:53

Re: Reboot and Select proper Boot device or...

Postprzez geek » 02 Lis 2014, 00:36

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/38.0.2125.111 Safari/537.36 OPR/25.0.1614.68 (Edition Campaign 18)


oto odczyt z MHDD:

http://prntscr.com/5236zd
geek
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączenie: 31 Paź 2014, 20:53

Re: Reboot and Select proper Boot device or...

Postprzez mateo8898 » 04 Lis 2014, 22:05

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64; rv:33.0) Gecko/20100101 Firefox/33.0


Dysk w porządku. Spróbuj zresetować BIOS przez wyjęcie baterii z płyty głównej na kilkanaście minut. Jeśli nie pomoże, podaj pełny konfig komputera z uwzględnieniem marki i mocy zasilacza.
Awatar użytkownika
mateo8898
Moderator
Moderator
 
Posty: 15377
Dołączenie: 15 Maj 2009, 14:55
Pochwały: 966


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]