TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Router netii jako punkt dostepu- brak wifi

Problemy dotyczące sieci Internet, konfiguracja sieci LAN, WLAN, konfiguracja serwerów. Rozdzielanie połączeń internetowych. Rozwiązywanie problemów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Routery, huby, switche, anteny itp.

Router netii jako punkt dostepu- brak wifi

Postprzez Jasiu_M » 21 Wrz 2011, 09:29

PostUA: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; Edition Campaign 21; pl) Presto/2.9.168 Version/11.51


Kłaniam się
Problem jak w temacie. Posiadam nieużywany router Asmax AR 1004g z netii. Chcę go wykorzystać jako punkt dostępu wifi do internetu dostarczanego przez kabel LAN. Router doskonale działa jako switch kablowy, niestety nie przekazuje internetu przez wifi. Czy istnieje możliwość takiego wykorzystania routera netii? Jakaś konfiguracja specyficzna?
Próbowałem grzebać w konfiguracji wifi z mizernym skutkiem.
Pozdr.
Jasiu_M
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 27
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:53

Re: Router netii jako punkt dostepu- brak wifi

Postprzez Jasiu_M » 24 Wrz 2011, 20:42

PostUA: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; Edition Campaign 21; pl) Presto/2.9.168 Version/11.51


Ale odzew. Nie wszyscy na raz :)
Jasiu_M
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 27
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:53

Re: Router netii jako punkt dostepu- brak wifi

Postprzez kominekl » 24 Wrz 2011, 20:53

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:6.0.2) Gecko/20100101 Firefox/6.0.2


Po prostu nikt nie ma pomysłu narazie :) . Jak ktoś na coś wpadnie to na pewno da ci znać :) .
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.
Awatar użytkownika
kominekl
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 4530
Dołączenie: 03 Sty 2010, 16:07
Miejscowość: Pasztowa Wola Kolonia
Pochwały: 174

Re: Router netii jako punkt dostepu- brak wifi

Postprzez Jasiu_M » 26 Wrz 2011, 09:37

PostUA: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; Edition Campaign 21; pl) Presto/2.9.168 Version/11.51


Pogrzebałem w instrukcjach i forach i udało się. Pomimo opinii niektórych fachowców, że się nie da. Dla tych którzy chcieliby wykorzystać asmax'a 1004g jako AP internetu dostarczanego przez kabel popełniłem niniejszy tutorial :)
No to lecimy:
1. Sprawdzamy IP serwera DHCP i maskę naszej sieci (komp musi być oczywiście podłączony kablem do netu :D ), w następujący sposób:
- w menu start klikamy w "Uruchom" (w vista i 7 start>akcesoria)
- wpisujemy CMD i klikamy OK
- w czarnym okienku wpisujemy ipconfig i naciskamy enter i już mamy interesujące nas dane.(poniżej przykładowe dane)
Adres IP .................:192.168.0.2 - nasze IP w sieci lokalnej
Maska podsieci ........:255.255.255.0 - to sobie zapisujemy
Brama domyślna........:192.168.0.1 -to sobie zapisujemy
zamykamy okienko.
2.Odłączamy kompa z sieci a podłączamy do asmax'a. Logujemy się do routera przez przeglądarkę internetową wpisując adres http://192.168.1.254
konto:admin
hasło:admin
3.Klikamy Advanced setup następnie Routing i odznaczamy zaznaczone pole(usuwamy ptaszka) klikamy Default Gateway
wybieramy opcję Use interface: LAN/br0 i klikamy save
4.Znowu Advanced setup >Routing >Static Route
wpisujemy
- Destination: 192.168.0.0 - dwie pierwsze wartości przepisujemy z IP bramy domyślnej naszej sieci, ja wpisałem te z przykładu powyżej(192.168).W dwie ostatnie wpisujemy zera.
- Subnet mask: 255.255.255.0 - wpisujemy maskę podsieci(tą wcześniej odpisaną)
- Gateway: zostawiamy puste
- Interface: LAN/br0
klikamy save.
5.Wireles - w tej sekcji zmieniamy nazwę sieci (domyślnie jest Netia-xxx) na taką jaka nam odpowiada. Zmieniamy hasło.
Klikamy save.
6.Wracamy do Advanced setup > Lan
- IP Adress 192.168.250.250 - i znów: dwie pierwsze wartości z IP bramy dwie ostanie można wpisać po 250. Powinno zadziałać bo to "wysoki" adres i powinien być poza pulą DHCP. Najlepiej skontaktować się z dostawcą i poprosić o podanie niezajętego adresu. Będzie to IP naszego routera.
- Subnet Mask: 255.255.255.0 - znowu wpisujemy maskę podsieci(tą wcześniej odpisaną)
- Disable DHCP - zaznaczamy tą opcję(ważne!!!)
Klikamy save and reebot
7. Czekamy aż dioda POWER zacznie się świecić ciągłym zielonym światłem
8. Wyłączamy router i łączymy go kablem z gniazdkiem internetu(ja skorzystałem ze slotu LAN4 w routerze)
9.Włączamy router.Czekamy aż zaświeci się dioda WIFI
10. Włączamy wifi w naszym kompie i logujemy się do naszej sieci :) internet powinien śmigać że hej

Może się komuś to przyda, będzie miał bez grzebania po instrukcjach i forach.
Pozdro Jasiu
P.S. Jeśli posiadamy router z drugiej ręki najlepiej zacząć o resetu.
Jasiu_M
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 27
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:53

Re: Router netii jako punkt dostepu- brak wifi

Postprzez Gawrisz » 28 Mar 2013, 13:48

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.22 (KHTML, like Gecko) Chrome/25.0.1364.172 Safari/537.22


Witam wszystkich, zrobiłem wszystko krok po kroku, ale niestety dalej mój komputer nie chce połączyć się z routerem. Nie wiem o co chodzi dokładnie, ale przy próbie połączenia się przez wifi, następuje identyfikacja Routera, która niestety nie przebiega pomyślnie. Włączając strony przeglądarka podaje przyczynę braku połączenia z DNS. Nie wiem dokładnie o co chodzi, Przeprowadziłem diagnozę, lecz nie wiem co się w niej dokładnie znajduje i gdzie szukać rozwiązania. Może ktoś pomóc? W linku wysyłam informacje diagnostyczne. Z góry dzięki za pomoc :)

Kod: Zaznacz wszystko
 https://rapidshare.com/files/2401086484/Informacje%20diagnostyczne.docx
Gawrisz
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączenie: 28 Mar 2013, 01:25


Powróć do Sieć Internet, Sieci LAN, WLAN

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot]

cron