TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Samsung Galaxy Mini czy Samsung Monte?

Tematy związane z telefonią komórkową.

Samsung Galaxy Mini czy Samsung Monte?

Postprzez marla » 12 Sie 2011, 23:01

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.7) Gecko/20091221 Firefox/3.5.7 (.NET CLR 3.5.30729)


Witam, zastanawiam się, który z powyższych telefonów wybrać.
Wiem, że Monte nie ma klawiatury qwerty(co nie jest w sumie dla mnie aż tak istotne) oraz androida. Różnica w cenie w ofercie orange to jedyne 10 zł, więc to nie stanowi problemu.

Co doradzacie? Dodam, że będzie to mój pierwszy telefon z ekranem dotykowym.
Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
marla
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączenie: 12 Sie 2011, 22:59

Re: Samsung Galaxy Mini czy Samsung Monte?

Postprzez kominekl » 13 Sie 2011, 14:30

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:5.0) Gecko/20100101 Firefox/5.0


Powiem Ci szczerze :) . Nie polecam żadnego telefonu dotykowego. Jedyny, który w miarę spełnił moje wymagania to Nokia n97 mini. Jeśli bym musiał jednak wybrać kupiłbym Samsunga Galaxy Mini. Android wiadomo - same plusy. Spora ilość darmowych programów (na android market, jest to ok. 80 tyś, choć spora część jest bez sensu), a te płatne też da się zdobyć (szkoda, że nie da się kupować w polsce) i instalować bez problemów - żadne tam certyfikaty, itp. System chodzi płynnie, ale na początku potrafi mulić, bo uczy się czego używamy. Po tygodniu nauki działa pięknie bez żadnych zwiech. Wyświetlacz bardzo dobrze działa, od lekkiego "miźnięcia" (w końcu ekran pojemnościowy). I tutaj jest pewna wada, bo ekran działa elegancko, ale tylko wtedy gdy trzymamy go w dłoni. Gdy leży na biurku ekran gubi się, albo nie łapie w ogóle. Jakoś tam nawigować się da, ale trzeba wtedy mocno naciskać. Aha, w słońcu ekran jest widać. To nowość w porównaniu z moim poprzednim telefonem - k800i. No i znacząca dla mnie wada - brak multitouch. Odtwarzacz MP3 - hmm, tutaj mam mieszane uczucia. Gdzieś czytałem, że gra płasko. Otóż nie, gra analitycznie, tzn. jak najbliżej oryginału, bez podbijania zbędnych tonów. EQ jest w odtwarzaczu w A2.1, w starszej wersji nie ma. Zależy jeszcze z jakich słuchawek korzystamy. Kolejna rzecz - GPS. Świetna rzecz. Trasę wyznacza bezproblemowo i dość szybko. Sygnału nie gubi, dobrze aktualizuje pozycję. Wifi chodzi średnio - oczekiwałem szybszego. Strony ładują się po 20-30sek. przy pustym łączu. Android bardzo często łączy się z netem, to system w zasadzie internetowy. Połowa opcji związana jest z internetem. Jeśli przy necie jesteśmy to obowiązkowo potrzebny do tego telefonu jest pakiet internetowy, no i konto na google, ale to chyba nie problem. Gry - 3D zacinają się mimo szybkiego procesora - rzekomo brak sterowników dla układu graficznego. Podobno obsługuje OPENGL 2 czyli grafikę taką jak na iphonie, ale jak narazie gry zacinają się. Jakieś tam proste działają typu karty, wybrane gry 3d itd. QWERTY - dla mnie pisze się średnio. Często pomylę się o jedną literkę w słówku, itd. , ale generalnie przy poziomym qwerty da się pisać bezproblemowo. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Aparat - przeciętny bardzo. Przy dobrym świetle zdjęcia są do zaakceptowania, przy kiepskim już nie. Z aparatem wiąże się pewna wada. Po odpaleniu aparatu procesor "podkręca" się do 800mhz, normalnie chodzi wolniej, bo po co marnować energię. Do powrotu do normalnej prędkości są programy z widżetami, więc to nie jest aż taki problem kliknąć raz po wyłączeniu aparatu. Bateria - szybko znika. Na prawdę. 2 dni przy średnim użytkowaniu to norma. Przy mocnym trzeba ładować codziennie. Po wyłączeniu wifi następuje znaczny wzrost czasu pracy, ale z tego mało kto rezygnuje.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.
Awatar użytkownika
kominekl
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 4530
Dołączenie: 03 Sty 2010, 16:07
Miejscowość: Pasztowa Wola Kolonia
Pochwały: 174

Re: Samsung Galaxy Mini czy Samsung Monte?

Postprzez taktakowiec » 15 Sie 2011, 11:23

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:5.0) Gecko/20100101 Firefox/5.0


Osobiście wybrałbym Samsunga Galaxy Mini. Możliwościami znacznie przewyższa Monte, no i QWERTY idealnie nadająca się do pisania SMSów i Android, co też ma znaczenie. W Mixie Heyah widziałem Galaxy Mini za 1zł, myślę, że warto :)
taktakowiec
Postujący
Postujący
 
Posty: 173
Dołączenie: 13 Paź 2010, 20:26


Powróć do Telefonia komórkowa - GSM, UMTS, WiMAX, LTE

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]