TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Slideshow zamiast Div X-a :(

Wszystko co wiąże się ze sprzętem komputerowym.

Slideshow zamiast Div X-a :(

Postprzez mattness » 03 Sie 2005, 10:40

PostUA:


Podejrzewam, że to wina Hardware'u

Moja konfiguracja:
P 600 (Durex? Duron? :lol: )
Riva TNT 32 Mb
256 RAM

Kumpel twierdzi, że problem zniknie, kiedy upgrade'nę kompa i kupię sobię procesor pow 1 Giga z cache - m.
To jedyna możliwość? I czy rozwiąże mój problem?
Z góry dzięki za odpowiedź

Jak jeszcze się nie zorientowliście, to jestem strasznym lamerem - dlatego nie powiem, jaką mam płytę główną...
Shadowrun Polska.RPG forum
mattness
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączenie: 03 Sie 2005, 10:32

Postprzez zebra » 03 Sie 2005, 15:43

PostUA:


Model płyty głównej nie ma tutaj znaczenia :wink: . Czy wina sprzętu? Z pewnej strony na pewno. Komputer służący do multimediów powinien posiadać komponenty przynajmniej na średnim poziomie (szybki procesor z optymalną pamięcią cache - lepszy od DURONA 600 :lol: , lepsza karta graficzna - to najważniejsze elementy, jakie powinieneś zmienić). Ilość pamięci RAM jest OK, ale nie zaszkodziłoby dodać kilka kości, jeżeli pozwala ci na to budowa i model płyty głównej. Teraz jednak spróbuj zapobiec przerwom w odtwarzaniu filmów. Musisz zwiększyć wyprzedzenie z jakim odczytywane są dane z płyty lub z dysku systemowego. Dzięki temu gdy czytnik zgubi ścieżkę, przez chwilę będzie odtwarzał dane z bufora i film nie będzie przerywany. Uruchamiamy Edytor Rejestru (Start-->Uruchom-->(wpisujesz-->) regedit-->OK. Otwieramy kolejno klucze: HKEY_LOCAL_MACHINE, SYSTEM, CurrentControlSet, Control, FileSystem. Klikamy prawym przyciskiem myszy na FileSystem. Wybieramy Nowy i Klucz. Nazywany go CDFS. Klikając na Edycja, Nowy i Wartość DWORD, tworzymy dwie nowe wartości o nazwach: CacheSize i Prefetch (oprócz tego w prawym panelu okna rejestru widnieje również trzecia wartość (Domyślna) - ją pozostawiamy bez zmian). Klikamy na Prefetch. Wskażemy z jakim wyprzedzeniem mają być odczytywane (do pamięci RAM) dane z płyty. W otwartym oknie klikamy na Dziesiętny i w pole Dane Wartości wpisujemy 4952 - największą możliwą wartość. Klikamy na OK. System będzie tworzył bufor prawie pięciu megabajtów danych z odczytywanego krążka lub dysku (nawet pół minuty filmu DivX). System Windows musi jeszcze rezerwować w pamięci RAM miejsce na przechowanie odczytywanych danych. Klikamy na wartość CacheSize. Zaznaczamy Dziesiętny i w pole Dane Wartości wpisujemy 4952. Restartujemy pecet. Może to rozwiązanie będzie pomocne w twoim przypadku. Ale gwarancji nie daję. Raczej wina sprzętu :wink: . Pozdrawiam!
zebra
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 671
Dołączenie: 11 Cze 2005, 21:40
Miejscowość: ...Stąd

Postprzez mattness » 03 Sie 2005, 15:53

PostUA:


Zebro - jesteś nieoceniona.
Wielkie dzięki :)
Co do upgrade'u sprzętu - jest tylko jedna rzecz, która mnie powstrzymuje (wzdycha). Oczywiście kasa :evil:
Shadowrun Polska.RPG forum
mattness
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączenie: 03 Sie 2005, 10:32


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]