TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Ubuntu i ten sprzęt.

Tematyka związana z rodziną systemów operacyjnych Unix. Klony i pochodne danego systemu operacyjnego oraz inne typy OS

Ubuntu i ten sprzęt.

Postprzez Kserkses » 23 Sie 2006, 23:41

PostUA:


Witam :wink:

Kumpel mnie ostatnio poprosił abym zainstalował mu system Ubuntu 6.06 (Zawsze browar w kieszen wpadnie ;P). Otóż, Ubuntu pracuje w środowisku GNOME i mam pewno pytanie.
Czy będzie 100% wydajny na tym jego, dosc slabym, sprzęcie:
Proc - Duron 900MHz
Graf - GeForce 2
RAM - 128 SDR


Ewentualnie, czy trzeba dokupić z jedną kość ramu 128, aby system pracował na max swoich możliwościach i był wydajny i przyjemny w pracy? Czekam na odpowiedź kogoś, kto zna się na systemach Linux.

Pozdrawiam


PS: Może jeszcze, jaki system linux, pracował by idealnie na tym kompie? Może jakiś z środowiska KDE ?
ERROR 404 - Podpis not found.
Awatar użytkownika
Kserkses
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 63
Dołączenie: 21 Sie 2006, 19:07
Miejscowość: zewsząd

Postprzez Mirahz » 24 Sie 2006, 11:06

PostUA:


W 100% to bedzie wydajny pasjans lub saper na oknach ;)

Zasada jest taka, ze im lepsze parametry maszyny, tym praca przyjemniejsza (ale pewnie o tym juz wiesz).
Wszystko zalezy od tego, do czego kolega bedzie wykorzystywal dany OS i ile czasu bedzie na nim pracowal.

Tak czy inaczej; niech sobie dokupi dodatkowa kosc.
Awatar użytkownika
Mirahz
Administrator
Administrator
 
Posty: 1802
Dołączenie: 10 Maj 2004, 20:40
Miejscowość: Polska
Pochwały: 6
Sprzęt: Samsung NP530, Huawei P30 Pro

Postprzez Kserkses » 24 Sie 2006, 13:08

PostUA:


Wykorzystywać to on będzie praktycznie tylko do neta, muzyki i filmów, a dziennie siedzi może ze 4-5h.

Dzięki za podpowiedzi, ma zamiar kupić jedną kość 128, albo 256.

Pozdrawiam
ERROR 404 - Podpis not found.
Awatar użytkownika
Kserkses
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 63
Dołączenie: 21 Sie 2006, 19:07
Miejscowość: zewsząd

Postprzez proktor » 31 Sie 2006, 12:47

PostUA:


Mam bardzo podobne parametry tylko teraz juz 512 DDR - gdy miałem 128 sdr ubuntu troche zamulal, ale i tak dziłał o niebo lepiej niz aurox 9.3.

ps. ubuntu 6.06 może mieć problemy z instalacją. Ponieważ tam instalacja jest przeprowadzana z livecd - i bardzo duza ilosc informacji jest przechowaywana w pamieci komputera.

pozdrawiam
strony internetowe: Błonie, Brwinów, Pruszków, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki
Awatar użytkownika
proktor
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 641
Dołączenie: 28 Kwi 2005, 19:59


Powróć do Unix / Linux / Inne typy OS

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron