Strona 1 z 1

problem z pokrywą/klapka od laptopa

PostWysłany: 14 Lip 2016, 22:29
przez Av3nida
jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.

Otóż po wczorajszej wymuszonej aktualizacji przez system podczas zamykania systemu, mam problem z pokrywą laptopa. Po jej zamknięciu lapek "zasypiał" ale żeby go wybudzić już nie wystarczyło podnieść klapki jak to zawsze było ale i nacisnąć przycisk zasilania. Co najdziwniejsze ustawienia pokrywy laptopa miałem tak jak zawsze. Dziś pogrzebałem w internecie i znalazłem coś o sterowniku przycisku zasilania ACPI, poszperałem tam troszkę i wyłączyłem lapka ale wcześniej wyskoczył błąd WDF_VIOLATION” - z internetu wyczytałem, że gryzą się sterowniki.

Po uruchomieniu lapka klapka w ogóle nie reagowała jak i również nie mam jej w ustawieniach działania przycisków zasilania(powinno być ustawienie działania pokrywy i przycisków zasilania - czy jakoś tak)

po czarowaniu w windbg ostatni błąd z godziny 21:48 ma kody(chyba)

BugCheck 10D, {d, ffffe000dacbda80, ffffe000dd659810, ffffe000dacad4d0}

ktoś może podpowiedzieć mi co mogę zrobić by przywrócić funkcję pokrywy laptopa? próbowałem instalować sterownik zgodny z urządzeniem z dysku ale przy każdej próbie uruchamiania laptopa ponownie wyskakuje błąd wdf_violationDużo wcześniej po instalacji windows 8.1 od nowa, zainstalowałem sobie GTA SA ale po jego instalacji zaczął sie dziwny problem z wyświetlanym obrazem - otóż np jak wciskam ctrl+alt+delete powinno mi się pojawić przełącz użytkownika, menedżer zadań itd itp nie pojawia mi się tylko jest niebieski ekran i ikona wyłączenia. Dopiero gdy ruszę myszką wszystko się pojawia. To samo jest podczas uruchamiania laptopa nie widać obrazu startowego a po kliknięciu jakiegokolwiek klawisza nie widać również pola do wpisywania hasła...dopiero następny klik powoduje uwidocznienie pola.