Strona 1 z 1

Brak WiFi

PostWysłany: 11 Maj 2018, 20:56
przez KonYzz
No więc siostra ma laptopa i niedawno po uruchomieniu z paska zadań zniknęła ikonka WiFi, po wejściu w sieć przez ustawienia i kliknięciu w rozwiązywanie problemów jest napisane: "System Windows nie wykrył automatycznie ustawień serwera proxy sieci". I faktycznie gdy wejdę w ustawienia proxy to ustawienie "automatycznie wykryj ustawienia" jest wyłączone, ale po włączeniu opcji, zapisaniu gdy wchodzę w np. zakładkę VPN i z powrotem na serwer proxy to ustawienie nadal jest wyłączone. Zaktualizowałem sterowniki sieci WiFi + Bluetooth i zrestartowałem komputer, ale dalej nic się nie zmieniło. A po podlaczeniu routera z laptopem przez RJ45 dioda od strony lapka nie świeci i dalej nie ma połączenia. Daję jeszcze parę zdjęć. Proszę o szybką pomoc :(
https://imgur.com/5ZDYMlS
https://imgur.com/dhY7DE2
https://imgur.com/6PkGIzE
https://imgur.com/Sjypkx0

Re: Brak WiFi

PostWysłany: 12 Maj 2018, 12:54
przez Illidan
Pokaż mi screen z Menedżer Urządzeń, zakładka "Karty sieciowe". Skoro nie masz WiFi na pasku zadań, połączenia takowego to ono nie działa, czyli nie ma sterownika lub został on uszkodzony, zainstalowany niepoprawnie. Nie wiem co instalowałeś za sterownik, ale spróbuj je uaktualnić za pomocą darmowej aplikacji "SnailDriver". Tu masz jej ipis:
https://sites.google.com/site/twierdzac ... naildriver

Re: Brak WiFi

PostWysłany: 12 Maj 2018, 13:49
przez KonYzz
https://imgur.com/hOtirRt
A i jak mam uaktualnić sterowniki przez SnailDriver kiedy nie mam dostępu do internetu? Po przeskanowaniu nie pokazuje żeby jakikolwiek był przestarzały.

Re: Brak WiFi

PostWysłany: 12 Maj 2018, 14:01
przez Illidan
Podłączyć na chwilę w tym celu komputer po kablu, masz taką możliwość?

Re: Brak WiFi

PostWysłany: 12 Maj 2018, 14:04
przez Illidan
Widzę że niby sterownik jest, ba karta jest wykrywania od Dell. Co to masz za model laptopa? Co wcześniej się stało, robiliście że WiFi przestało działać? Było coś instalowane?

Re: Brak WiFi

PostWysłany: 12 Maj 2018, 15:27
przez KonYzz
Dell Inspiron M731R 5735 z service tagiem H6J7RZ1, zaczęło się tak że laptop podczas użytkowania się sam wyłączył i zaczął aktualizować. Następnie włączył się już bez internetu. A po kablu od routera też nic. Podłączyłem do mojego komputera i z kabla działa normalnie.

Re: Brak WiFi

PostWysłany: 12 Maj 2018, 16:24
przez Illidan
Zobacz czy nie masz w opcjach systemu włączonego WiFi. Dziwne że po kablu się nie łączy w ogóle...
Trzeba będzie ręcznie pobrać sterowniki że strony producenta do kart sieciowych i zainstalować w takim razie. Nie Wim co to za aktualizacja była, jak systemu to Punkt przywracania nic tu nie da, jak jakiegoś komponentu to można spróbować przywrucić system do punktu przed aktualizacją jeszcze. To przed pobraniem i instalacja sterowników.

Re: Brak WiFi

PostWysłany: 12 Maj 2018, 19:59
przez KonYzz
Po jakichś 3 minutach od włączenia komputera wywaliło blue screena z poleceniem zrestartowania komputera. Po restarcie wszystko działa. Nie wiem co się stało, jak i dlaczego ale było to dziwne. Tak czy siak dziękuję bardzo za pomoc. :P

Re: Brak WiFi

PostWysłany: 12 Maj 2018, 20:18
przez Illidan
Nie ma za co. Pisz w razie czego jak problem wruci.