TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Zabezpieczanie całego Windows hasłem / hasła na dyskietce

Poradniki związane z systemem, triki, rozwiązania problemów

Zabezpieczanie całego Windows hasłem / hasła na dyskietce

Postprzez fastman92 » 07 Gru 2008, 19:21

PostUA: Opera/9.62 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.1.1


Dzisiaj przeglądając katalogi systemowe zauważyłem ciekawe narzędzie - syskey.exe. Jest bardzo przedatne i ma dwie funkcje, o których napiszę

Każdy zwykły system Windows ma te narzędzie, jednak jeśli posiadasz jakąś przeróbkę Windows możesz nie mieć tego narzędzia, więc możesz pobrać je z RS.
Kod: Zaznacz wszystko
(http://rapidshare.com/files/162679208/syskey.zip)
Narzędzie które możecie pobrać z tego linka jest dla Windows XP.

Obrazek: http://images36.fotosik.pl/29/18cf993bca2e5112.jpg (kliknij, aby zobaczyć)

:arrow: Sprawdzanie (i uruchamianie) czy masz tą aplikację. Menu Start>> Uruchom i wpisz syskey

:arrow: Pozwoli ono zabezpieczyć system Windows, tak aby po ekraniu bootowania, a przed ekranem logogowania, pojawiło się okienko w którym trzeba wpisać hasło.
Gdy już uruchomisz tą małą aplikację kliknij przycisk Aktualizuj. Zaznacz opcję Uruchamianie z hasłem, a następnie wpisz hasło dwa razy. Nie pomyl się, bo nie będziesz mógł uruchomić Windowsa. Kliknij OK. Ukaże się okno z napisem, że klucz uruchomienia bazy uległ zmianie.

:arrow: Narzędzia można również użyć jeśli chcesz, aby przy uruchamianiu trzeba było włożyć dystkietkę do napędu FDD 1,44 MB. W tym celu po naciśnięciu Aktualizuj wybierz opcję Hasło generowane systemowo a następnie Przechowaj klucz uruchomienia na dyskietce. Kliknij OK i włóz dyskietkę. Jeśli nie włożysz dyskietki w tym momencie, nie będziesz mógł uruchomić systemu!

:idea: Przywracanie systemu do poprzedniego stanu jest również proste. Po uruchomienu syskey.exe wybierz opcję Hasło generowane systemowo i przechowaj klucz uruchomienia lokalnie. Musisz jeszcze się autoryzować, czyli w zależności o wcześniej wprowadzonej blokady musisz wpisać hasło lub podać dyskietkę i OK. Po zobaczeniu okna o nazwie Sukces kliknij OK. Udało się!

Systemy, których dotyczy porada:
Windows 2000, Windows XP, Windows Vista

Do użytkowników. Jeśli posiadacie system Windows 95 i Windows 98 to prosze o sprawdzenie czy w tych systemach jest czy nie ma tego narzędzia syskey.exe .

Na innych forach można spotkać kopię tego poradnika, ale na każdym jest mojego autorstwa. Na początku został napisany tutaj - [strona nie jest już dostępna].
Awatar użytkownika
fastman92
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 27
Dołączenie: 21 Paź 2008, 19:04

Powróć do Systemowe

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników