TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Zacinające się gry etc.

Dyskusje o Waszych ulubionych grach komputerowych :-)

Zacinające się gry etc.

Postprzez murarz777 » 24 Wrz 2008, 20:47

PostUA:


Witam chciałbym zaprezentować krótki poradnik co zrobić gdy gry się zacinają no i nie tylko ogólnie przedstawię kilka solucji aby ułatwić rozwiązanie kilku najczęściej występujących problemów z grami.
Tak więc zaczynajmy
1.Sprawdzamy czy dana gra w ogóle powinna odpalić na naszym sprzęcie.
https://www.systemrequirementslab.com/cyri
Powyżej dałem linki do dwóch stron na których możemy z łatwością sprawdzić czy nasza maszyna pociągnie grę myślę że z obsługą stron nie będzie większych problemów w razie jakichkolwiek problemów proszę o kontakt PW a zamieszczę odpowiedni poradnik do obsługi tych że stron.

2.Uaktualnienie sterowników kart graficznych
a) Dla kart graficznych ATI Klik
b) Dla graficznych GeForce Klik

3.Najnowsze biblioteki DirectX i nie tylko.
a) Zawsze warto mieć najnowszą wersję DirectaX ponieważ to znacznie może wpłynąć na wydajność w grach Klik
b) Warto się też zapatrzeć w NET Framework spotkałem się z grami które wymagają tej biblioteki Klik

4.Dobrze jest się zapatrzeć w najnowsze łatki do gier ponieważ może to znacznie przyspieszyć działanie gier a także pozbawić grę większych bugów.

5.Regularne czyszczenie systemu ze śmieci i zbędnych programów polecam do tego CCleaner'a Klik
dodatkowo takie programy jak:
TuneUp Utilities
Klik

Diskeeper (do defragmentacji) płatna wersja programu
Klik

WinContig (do defragmentacji dysku) wersja freeware programu
Klik
Warto również zwrócić uwagę że wyłączanie zbędnych procesów może wpłynąć na działanie gry w czasie grania offline można wyłączyć Antywirusa i Firewalla (na własną odpowiedzialność) ja tak zawsze robię i z doświadczenia mogę powiedzieć że odnotowałem znaczną poprawę wydajności w grach.

AMD Dual-Core Optimizer Łatka podnosząca wydajność gier, które nie obsługują dwurdzeniowych procesorów firmy AMD.
Klik

6.Zmniejszenie lagów w grze on-line
Polecam program cFosSpeed
Klik
bardzo dobry program o ile poświęcimy 5 minut na konfigurację owego programu zaraz po zainstalowaniu ukaże się takie o to okienko w lewym dolnym rogu ekranu :

Okienko te możemy dowolnie przemieszczać na naszym pulpicie teraz klikamy na ikonkę programu ppm-->i wybieramy "pierwszeństwo dla czasu pingów" zaraz po tej czynności
ppm na ikonkę programu -->opcje-->ustawienia -->zakładka programy i wybieramy priorytet dla danego programu/gry tutaj chyba nie będzie większych problemów (polecam ta opcję jeżeli mamy kilka procesów korzystających z internetu np p2p i gramy w Cs'a po sieci) :)

7.Granie po sieci Lan (Hamachi)
Hamachi bardzo przydatny program jeżeli chcemy z kolegą koleżanką pograć po lanie :)
(nie potrzebujemy oryginalnej gry)
Klik
Teraz jak zrobić żeby działało?
Proste instalujemy program po zainstalowaniu ukaże nam się okienko wpisujemy swój nick
Tworzymy sieć dajemy hasło i nazwę sieci osobie z którą chcemy grać i to wszystko
Jak założyć sieć w Hamachi?
Klikamy na taki trójkącik
wybieramy z dostępnych opcji "utwórz nową sieć"
i wpisujemy nazwę i hasło do sieci i to właściwie wszystko :)


P.S
Poradnik będzie aktualizowany wszelkie sugestie błędy itp proszę kierować na PW :)
Poradnik stworzony dla instalki.pl zakaz kopiowania!
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
Awatar użytkownika
murarz777
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1405
Dołączenie: 09 Lip 2007, 01:51
Miejscowość: nie wiem
Pochwały: 3

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez Mateusz77771986 » 24 Cze 2009, 19:45

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.11) Gecko/2009060215 Firefox/3.0.11


Czy ktoś próbował cFosSpeed i zechciałby się podzielić wrażeniami?
Procek: Pentium 4, 2,4Ghz, Płyta: MSI 845PE MAX2 (MS-6704 v1.0), 2GB RAM, Windows: XP PRO SP3, Grafika: Radeon HD 2600 XT AGP 512MB, Monitor: CTX PR705F Series [17" CRT], Dzwięk: Creative SB Audigy, HD: Segate Barracuda ATA 60GB + 160GB, DVD: LG HL-DT-ST GH22LP2, Internet: UPC Ultra 30 Mb/s
-----------------------------
Gram w: Perfect World, Malaysia-English, EP LVL 100
Awatar użytkownika
Mateusz77771986
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 46
Dołączenie: 14 Cze 2009, 14:37

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez asto » 26 Wrz 2010, 22:53

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.10) Gecko/20100914 BTRS28059 Firefox/3.6.10


bardzo ciekawy artykuł
ja zauwazylem, że gdy gram na full detalach w gta 4 to bardziej mi sie zacina niż na full detalach mafii 2.

pozdrawiam
"Najciężej w życiu ma ten, kto usiłuje unikać trudności"
Awatar użytkownika
asto
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 88
Dołączenie: 12 Kwi 2008, 11:38

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez seba21232 » 09 Kwi 2011, 15:22

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/534.16 (KHTML, like Gecko) Chrome/10.0.648.204 Safari/534.16


Dzisiaj wypróbuję te sposoby na kompie u mojego kumpla. Mam nadzieję, że się uda bo coś nam ostatnio muli ;/
seba21232
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 15:12

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez kominekl » 13 Paź 2011, 19:13

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:7.0.1) Gecko/20100101 Firefox/7.0.1


Postanowiłem nieco zaktualizować temat w oparciu o moje doświadczenia. Duża część następującego poradnika nie wprowadza nic nowego, dlatego kopiuje porady murarz777. Jednak część poradnika jest napisana na podstawie moich spostrzeżeń, tak wiec nadal prawo autorskie przysługuje forum -> https://forum.instalki.pl/.

1. Należy sprawdzić, czy nasz komputer spełnia minimalne wymagania gry.

Oto link do strony, na której możecie sprawdzić, czy dana gra "wejdzie" na Wasz komputer -> https://www.systemrequirementslab.com/cyri.

2.Sprawdzamy aktualizację naszych kart graficznych.

Dla kart graficznych GeForce -> https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl.
Dla kart graficznych ATI -> https://www.amd.com/en/support.

3.Sprawdzamy aktualność biblioteki DirectX i NET Framework.

Biblioteki DirectX wpływają na wydajność w grach -> https://www.instalki.pl/programy/downlo ... rectX.html.
Niektóre gry wymagają także biblioteki NET Framework -> https://www.instalki.pl/programy/downlo ... ework.html.

4.Często ważnym czynnikiem jest zaopatrzenie się w łatki (patche), które naprawiają wiele problemów w poszczególnych grach.

5.Należy regularnie czyścić komputer ze zbędnych programów i zanieczyszczających system śmieci.

Na rynku znajdziemy wiele programów do tego odpowiednich. Ja wymienię tylko te, z którymi miałem doświadczenie.

CCleaner -> https://www.instalki.pl/programy/downlo ... eaner.html.
TuneUp Utilities -> https://www.instalki.pl/programy/downlo ... ities.html.
Odkurzacz -> https://www.instalki.pl/programy/downlo ... rzacz.html.
Advanced System Care -> https://www.instalki.pl/programy/downlo ... _Free.html.
AusLogics BoostSpeed -> https://www.instalki.pl/programy/downlo ... Speed.html.

6. W grach On-Line zalecam używanie programów, zmniejszających lagi w tychże grach.

Najbardziej znanym tego typu programem jest program cFosSpeed. Jest to świetny program, o ile poświęcimy chwilkę na jego konfigurację. Aby to zrobić należy kliknąć na ikonkę programu PPM -> i wybrać -> Pierwszeństwo dla czasu pingów. Po tej czynności ponownie naciskamy PPM na ikonkę programu -> naciskamy na -> Opcje -> następnie na -> Ustawienia -> potem wybieramy zakładkę -> Programy -> tam wybieramy priorytet dla danej gry.

7. W celu utworzenia prywatnej, wirtualnej sieci lokalnej warto korzystać z programu Hamachi.

Hamachi to program umożliwiający graczom grę w sieciach LAN z koleżanką lub kolegą. Konfigurację programu znajdziemy na naszym forum -> hamachi-krok-po-kroku-t24004.html

8.Zwiększenie priorytetu zużycia pamięci danej gry w procesach.

Aby zwiększyć priorytet zużycia pamięci danej gry w procesach należy uruchomić daną grę -> nacisnąć kombinację klawiszy Alt+Ctrl+Delete -> przejść do zakładki Procesy -> odnaleźć proces swojej gry -> nacisnąć na odnalezioną nazwę obrazu PPM -> skierować kursor na moduł Ustaw Priorytet -> i wybrać opcję -> Czasu Rzeczywistego.

UWAGA!!!

Po wybraniu tej opcji ukaże nam się ostrzeżenie menadżera zadań...

Wybieramy oczywiście -> TAK.

9.Należy również zapatrzeć się w najnowszą paczkę Service Pack dla naszego systemu.

Dla Windows XP -> https://www.instalki.pl/programy/downlo ... ack_3.html.
Dla Windows Vista -> https://www.instalki.pl/programy/downlo ... 4_bit.html.
Dla Windows 7 -> https://www.instalki.pl/programy/downlo ... ack_1.html.
Ostatnio edytowany przez kominekl, 31 Gru 2011, 14:23, edytowano w sumie 1 raz
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.
Awatar użytkownika
kominekl
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 4530
Dołączenie: 03 Sty 2010, 16:07
Miejscowość: Pasztowa Wola Kolonia
Pochwały: 174

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez dragongirl » 21 Paź 2011, 14:15

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.23) Gecko/20110920 Firefox/3.6.23 ( .NET CLR 3.5.30729)


Dobrym sposobem na mulące się gry jest zabicie procesy explore bezpośrednio przed załadowaniem się gry :)
dragongirl
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączenie: 25 Maj 2010, 13:11
Miejscowość: Laski

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez adamsik » 23 Mar 2012, 17:30

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:10.0.2) Gecko/20100101 Firefox/10.0.2


AusLogics BoostSpeed ta 126zł(jakieś dobre polskie tego typu programy są za 30zł) za aktywacje a na testowym można naprawić 15 problemów to na pewno pomoże przy 3tys.
adamsik
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 22
Dołączenie: 29 Lut 2012, 15:27

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez kominekl » 23 Mar 2012, 19:13

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:11.0) Gecko/20100101 Firefox/11.0


adamsik napisał(a):AusLogics BoostSpeed ta 126zł(jakieś dobre polskie tego typu programy są za 30zł) za aktywacje a na testowym można naprawić 15 problemów to na pewno pomoże przy 3tys.


Nie sądzę, żeby to jakoś strasznie polepszało płynność gier. Komputera tak.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.
Awatar użytkownika
kominekl
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 4530
Dołączenie: 03 Sty 2010, 16:07
Miejscowość: Pasztowa Wola Kolonia
Pochwały: 174

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez Pangia » 25 Kwi 2012, 14:13

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.19) Gecko/2010031422 Firefox/3.0.19


Na zmniejszenie lagów w grze online to się wszystko, co neta żre wyłącza, a nie programy instaluje. Gram w Soldata i jest taki jeden stały bywalec jedynego serwera, na którym gram, który sobie coś pobiera zawsze przy grze i takie lagi ma, że człowieka szlag trafia (a to na pewno nie wina jego neta, bo raz go widziałem z pingiem 16, a zwykle ma 150 i mu skacze).
Ja mam jeszcze takie pytanko poza tym, czy po każdym włączeniu należy ustawiać na nowo priorytet w Menadżerze zadań, czy to już zostaje.
Pangia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 781
Dołączenie: 27 Wrz 2009, 11:16
Pochwały: 10

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez kominekl » 26 Kwi 2012, 18:24

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:11.0) Gecko/20100101 Firefox/11.0


Ja mam jeszcze takie pytanko poza tym, czy po każdym włączeniu należy ustawiać na nowo priorytet w Menadżerze zadań, czy to już zostaje.


Należy od nowa.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.
Awatar użytkownika
kominekl
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 4530
Dołączenie: 03 Sty 2010, 16:07
Miejscowość: Pasztowa Wola Kolonia
Pochwały: 174

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez kominekl » 29 Mar 2013, 13:11

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:18.0) Gecko/20100101 Firefox/18.0


lukas7 napisał(a):
dragongirl napisał(a):Dobrym sposobem na mulące się gry jest zabicie procesy explore bezpośrednio przed załadowaniem się gry :)


Faktycznie to czasem działa. Robiłem tak, kiedy na Windows 7 nie działał mi CS 1.6., po zakończeniu procesu, działał.


To rozwiązanie chwilowe.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.
Awatar użytkownika
kominekl
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 4530
Dołączenie: 03 Sty 2010, 16:07
Miejscowość: Pasztowa Wola Kolonia
Pochwały: 174

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez EkoElden95 » 02 Paź 2013, 13:48

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:24.0) Gecko/20100101 Firefox/24.0


Dzięki za kompendium wiedzy na pewno pokombinuje w ten sposób!
EkoElden95
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączenie: 01 Sie 2013, 15:03

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez tomaszka » 09 Maj 2014, 12:25

PostUA: Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 10.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/6.0)


U mnie występuje coś dziwnego, bo np. Battlefield 4 potrafi chodzić idealnie, a w inne dni tnie niemiłosiernie. Nie da się grać wtedy, czym to może być spowodowane, stery do grafy są najnowsze, wszystkie inne programy, przeglądarki wyłączam przed odpaleniem BF4.
Awatar użytkownika
tomaszka
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączenie: 09 Maj 2014, 12:21

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez Metrowska » 14 Maj 2014, 13:15

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/34.0.1847.116 Safari/537.36


No u mnie równeiż niektóre nie chodzą ale taka specyfika....
Awatar użytkownika
Metrowska
Postujący
Postujący
 
Posty: 109
Dołączenie: 22 Gru 2013, 12:18

Re: Zacinające się gry etc.

Postprzez Morpheus9374 » 01 Lip 2014, 11:36

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:30.0) Gecko/20100101 Firefox/30.0


Proponuję dodać jeszcze do poradnika sterowniki dla Intela ;)
Morpheus9374
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączenie: 18 Kwi 2014, 14:05

Następna

Powróć do Strefa Gracza

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]