TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

znaleziony Windows 7

Tematyka związana z produktami firmy Microsoft.

znaleziony Windows 7

Postprzez Yoo! » 19 Kwi 2013, 21:43

PostUA: Opera/9.80 (Windows NT 5.1) Presto/2.12.388 Version/12.14


Witam, po głębszym sprzątaniu biura znalazłem pudełko z płytą z Windows 7. Niestety niema na niej klucza.
Mam laptopa na który jest Win7 i jest na nim klucz.
Chciałbym się dowiedzieć czy płyta może mi posłużyć jako instalator nowego systemu z użyciem tego właśnie klucza z mojego laptopa.
Pytam, bo niewiem czy może na płycie są jakieś dane przypisane do konkretnej instalacji czy coś :/

Druga sprawa to czy jak już mam orginalnego Windowsa to rozumiem, że legalny będzie tylko gdy jest zainstalowany na jednym komputerze tak ??
Awatar użytkownika
Yoo!
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1100
Dołączenie: 28 Cze 2005, 08:53
Miejscowość: PL

Re: znaleziony Windows 7

Postprzez Pangia » 19 Kwi 2013, 22:47

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3


Yoo! napisał(a):Witam, po głębszym sprzątaniu biura znalazłem pudełko z płytą z Windows 7. Niestety niema na niej klucza.
Mam laptopa na który jest Win7 i jest na nim klucz.
Chciałbym się dowiedzieć czy płyta może mi posłużyć jako instalator nowego systemu z użyciem tego właśnie klucza z mojego laptopa.
Pytam, bo niewiem czy może na płycie są jakieś dane przypisane do konkretnej instalacji czy coś :/

Wydaje mi się, że już ktoś o to pytał i padła odpowiedź, że tak, ale głowy nie dam.

Druga sprawa to czy jak już mam orginalnego Windowsa to rozumiem, że legalny będzie tylko gdy jest zainstalowany na jednym komputerze tak ??

To chyba zależy od wersji - OEM czy BOX.
Pangia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 781
Dołączenie: 27 Wrz 2009, 11:16
Pochwały: 10

Re: znaleziony Windows 7

Postprzez mateo8898 » 19 Kwi 2013, 23:08

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64; rv:20.0) Gecko/20100101 Firefox/20.0


Na laptopie masz zapewne OEM, a ta którą znalazłeś to wiadomo - BOX. Poza tym nie wiadomo, czy wersje systemu się zgadzają. Np. czy masz na laptopie Home Premium, a na płytce Ultimate.

Druga sprawa to czy jak już mam orginalnego Windowsa to rozumiem, że legalny będzie tylko gdy jest zainstalowany na jednym komputerze tak ??

Na laptopie masz tak jak napisałem wyżej zapewne OEM, więc tu jest sprawa jasna - system jest przypisany do sprzętu. A jeśli chodzi o BOX, to zależy na ile komputerów miałeś licencję. Ale skoro nie masz klucza to sytuacja się komplikuje.
Awatar użytkownika
mateo8898
Moderator
Moderator
 
Posty: 15377
Dołączenie: 15 Maj 2009, 14:55
Pochwały: 966

Re: znaleziony Windows 7

Postprzez Yoo! » 05 Maj 2013, 19:53

PostUA: Opera/9.80 (Windows NT 5.1) Presto/2.12.388 Version/12.14


mati8898 napisał(a):Na laptopie masz zapewne OEM, a ta którą znalazłeś to wiadomo - BOX. Poza tym nie wiadomo, czy wersje systemu się zgadzają. Np. czy masz na laptopie Home Premium, a na płytce Ultimate.

Druga sprawa to czy jak już mam orginalnego Windowsa to rozumiem, że legalny będzie tylko gdy jest zainstalowany na jednym komputerze tak ??

Na laptopie masz tak jak napisałem wyżej zapewne OEM, więc tu jest sprawa jasna - system jest przypisany do sprzętu. A jeśli chodzi o BOX, to zależy na ile komputerów miałeś licencję. Ale skoro nie masz klucza to sytuacja się komplikuje.




Czyli ogólnie mogę zainstalować Windowsa z tej płyty, ale klucz poszukać na jakiejś stronie z "legalnymi" kluczami ??
Awatar użytkownika
Yoo!
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1100
Dołączenie: 28 Cze 2005, 08:53
Miejscowość: PL

Re: znaleziony Windows 7

Postprzez mateo8898 » 21 Maj 2013, 11:28

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64; rv:21.0) Gecko/20100101 Firefox/21.0


To na pewno nie przejdzie, nie aktywujesz go kluczem znalezionym w sieci.
Awatar użytkownika
mateo8898
Moderator
Moderator
 
Posty: 15377
Dołączenie: 15 Maj 2009, 14:55
Pochwały: 966


Powróć do Microsoft Windows

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron