TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Zotac GeForce GTX 980Ti AMP! Extreme

Wszystko co wiąże się ze sprzętem komputerowym.

Zotac GeForce GTX 980Ti AMP! Extreme

Postprzez ferragamo21 » 25 Wrz 2015, 14:27

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/43.0.2357.134 Safari/537.36


Hej!
Kupiłem sobie kartę z tytułu tematu i tak do końca nie wiem czego powinienem się po niej spodziewać. Na razie chciałem jej używać na swoim monitorze full hd dopóki nie zmienię na 2k. Liczyłem na to, że przy takiej rozdziałce każda gra pójdzie bez chrząknięcia na full ultra uber detalach trzymając te 60 fps ale np GTA V przy wymaxowanych detalach ma "tylko" 45fps. Wieźmin 3 ok, bez vsync nawet z hairworks jest 85-90 fps ale właśnie to GTA mnie zastanawia. Czy potencjał tej karty ją w tym wypadku ogranicza, czy może sama gra? Albo stery dedykowane pod win 10 są jeszcze nie do końca halo? Wiem, że to taki raczej problem rozwydrzonego gimnazjalisty ale nie wiem jak podejść do tej sprawy ;) Karta nie zagrzała się nawet do 70 st. Liczyłem, że przy mniejszej rozdziałce będę sobie mógł same gry podkręcać modami bo jednak full hd z AA jeszcze fajnie daje rade.
ferragamo21
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 61
Dołączenie: 25 Maj 2010, 02:11

Re: Zotac GeForce GTX 980Ti AMP! Extreme

Postprzez ferragamo21 » 25 Wrz 2015, 14:28

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/43.0.2357.134 Safari/537.36


A, właśnie, sprzęt: i7 4790K, MSI Z97 MPower OC series, 12gb DDR3 1333 :)
ferragamo21
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 61
Dołączenie: 25 Maj 2010, 02:11

Re: Zotac GeForce GTX 980Ti AMP! Extreme

Postprzez Koliber » 28 Wrz 2015, 02:30

PostUA: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/45.0.2454.85 Safari/537.36 OPR/32.0.1948.25


Pomimo, że najnowsze "dziecko" Rockstara jest dobrze zoptymalizowane i będzie działać (zależnie od możliwości karty potencjalnego gracza) średnich czy wysokich detalach z bardziej niż zadowalającymi wynikami to na twoim miejscu nie byłbym zdziwiony faktem, że wyciągasz "tylko" na topowej karcie ~45 FPS-ów. Oczywiście GTA, chociaż ładne graficznie, nie może się równać z niektórymi tytułami AAA, w których (o dziwo) zauważasz, że 980-tka wyświetla znacznie więcej kl/s, pomimo, że oprawa bywa w nich iście realistyczna, a wymagania zdecydowanie większe niż w takim Grand Theft Auto. Cóż, najwidoczniej wcale w dziele R* nie o oprawę grafikę się rozchodzi a o sandbox (otwarta przestrzeń). I tak jak wspomniałeś, we Wiedźmienie masz 2 razy więcej klatek, a przecież to też otwarty świat tak jak i z resztą ARMA I-III (choć przy tej ostatniej tyle co w Wiedźmaku nie wyciągniesz, tam bardziej liczy się moc procesora). Podług mnie najwłaściwszą odpowiedzią za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest właśnie sandbox, gdzie bardzo dużo się dzieje; znacznie więcej niż w wyżej wymienionych tytułach. Tutaj przejeżdżają, dziesiątki jeśli nie setki aut, motorów i rowerów, mijasz dziesiątki, jeśli nie setki różnych NPC odmiennie wyglądających i odmiennie ubranych, robiących odmienne rzeczy, a gdzieś nad tobą przelatuje właśnie samolot, za twoimi plecami bije się dwóch gości, a gdzieś jeszcze dalej słychać sygnał jadącej karetki, ktoś dzwoni na policją, a ktoś inny to samo tylko na pogotowie, albo jedno i drugie naraz. W GTA znajdziesz wiele losowych zdarzeń, mnóstwo obiektów będących cały czas w ruchu itd. To wymaga dużego nakładu pracy nie tylko CPU, ale także GPU. Gdy ty sobie beztrosko śmigasz autem po mieście, karta z procesorem nieźle się tam pocą w obudowie, żeby ci to zapewnić, wykonując skomplikowane obliczenia i przetwarzając skomplikowane sceny. To by było na tyle. Cóż, jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany, musisz czekać na Pascal-a albo próbować sił w SLI o ile portfel masz wystarczająco "pojemny". Może wtedy dobijesz na nadchodzącej generacji w końcu 60-tki. Kto wie? :)
Koliber
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączenie: 28 Wrz 2015, 01:55
Sprzęt: kluski


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron