TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Internet radiowy

Problemy dotyczące sieci Internet, konfiguracja sieci LAN, WLAN, konfiguracja serwerów. Rozdzielanie połączeń internetowych. Rozwiązywanie problemów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Routery, huby, switche, anteny itp.

Internet radiowy

Postprzez luk379 » 17 Kwi 2006, 18:21

PostUA:


Mam internet bezprzewodowy LAN od tygodnia zrywa mi połączenie co ciekawe jeśli kliknę na ikonkę karty sieciowej na pasku to mi wyświetla że jestem nadal połończony jeśli dam napraw jest ok. ale przez chwile na pewno to nie antena myślę że to karta sieciowa mam ją od miesiąca wcześniej nie miałem takich problemów prubowałem zmieniać stery ale nic z tego moja karta to Pentagram HorNET PCI 54 Mbps
luk379
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 23
Dołączenie: 18 Cze 2005, 20:06

Postprzez Mac » 17 Kwi 2006, 19:20

PostUA:


Pogoda sie pogorszyła.../albo dostawca cos popstykał
Mac
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2186
Dołączenie: 21 Lip 2005, 19:07
Miejscowość: Żywiec
Pochwały: 6

Postprzez Hpest » 17 Kwi 2006, 20:26

PostUA:


Mac napisał(a):Pogoda sie pogorszyła.../albo dostawca cos popstykał


Taaa a Ciebie najwyraźniej główka boli. Skoro na kompie pokazuje, że połączył się z internetem i te duperele to jaki cudem Admin mógł coś pogrzebać, a tym bardziej miały by na to wpływać warunki atmosferyczne, pomyśl chłopie, Karta na pewno nie jest uszkodzona, antena na dachu również, połączenie między serwerem, a nim jest, najprawdopodobniej coś sie zawiesiło, i nie pomoże zwykła naprawa połaczenia, czy renistallka albo format, nic z tych rzeczy, radzę skontaktować się z adminem i niech on na to loooknie za wczasów, albo czekać aż się odblokuje. Inna możliwością jest zablokowany Mac na połączeniu z serwerem, najprawdopodobniej ktoś używa twojego Łącza, bez twojej zgody, prościej mówiac podpioł się pod twój Adres Mac i używa Twojego IP (a nie jest to aż takie skompliowane, wystarczy prowizorka anteny, modem, później scanujesz sieć i wybierasz adres Ip pod który najlepiej sie podpiąc, wykonujesz kilka czynności, plus dodatkowe proxy i jazzzda) dlatego zarówno u'Ciebie jak i u'Admina wszystko będzię ładnie pokazywało, niestety tylko tyle mogę ci pomuc, gdy będziesz się kontaktował z administratorem to podpowiedz mu aby sprawdził taką możliwość, bo z tego co wiem to tylko od niego teraz zależy Czy będzie Ok czy nie, bo grzebanie w Twoim kompie nic nie da. Powinien on z łatwością dość do tego pasożyta i go zgarnąć, oczywiście jeśli to w tym problem będzie tkwił.
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Postprzez Mac » 17 Kwi 2006, 21:22

PostUA:


Wiesz lipne radiówki sa wrazliwe na warunki atmosferyczne(beskidnet).
Ktos sie wcioł: mozliwe...
Admin sie bawił: mozliwe...
Ty masz wira albo cuś: 80%
Mac
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2186
Dołączenie: 21 Lip 2005, 19:07
Miejscowość: Żywiec
Pochwały: 6

Postprzez Hpest » 17 Kwi 2006, 21:31

PostUA:


Mac napisał(a):Wiesz lipne radiówki sa wrazliwe na warunki atmosferyczne(beskidnet).
Ktos sie wcioł: mozliwe...
Admin sie bawił: mozliwe...
Ty masz wira albo cuś: 80%


No i co z tego, że są wrażliwe :P jeśli w PC'cie w statusie połączenia pokazuje mu, że połączenie z Netem istnieje, a sygnał jest dobrej jakości to nie wiem o czym ty piszesz :? jeśli wina leżała by po stronie warunków atmosferycznych to na pewno widział by to w statusie połącznia. Mac w tym wypadku możliwości może być znacznie więcej, ale te które opisałem są najbardziej prawdopodobne.
luk379 dla pewności przeskanuj kompa programami Antyspyware !!! najlepiej kilkoma, lecz nie jednocześnie !!!
-> http://instalki.pl/forum/viewtopic.php?t=3590
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Postprzez Raullno1 » 17 Kwi 2006, 21:53

PostUA:


Ja też mam radiówke i jak sa złe warunki atmosferyczne to poprostu odbiera mniej pakietów:P giną gdzieś i po prostu nie dochodzą;)


Pozdro
|| ::. Core 2 Duo e6550 .:: ||
|| ::. GIGABYTE GA-P35-DS3L .:: ||
|| ::. DDR2 2X1GB GOOdRAM cl6 800mhz.:: || <- wymieniam na jakies cl4 :P.
|| ::. Twintech 9800gt xxt .:: ||
|| ::. MAXTOR 250 GB SATAII .:: ||
|| ::. TRACER 4LIFE 450W PFC .:: ||
|| ::. Sound Blaster Audigy 2 GOLD .:: ||
Awatar użytkownika
Raullno1
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 68
Dołączenie: 08 Kwi 2006, 23:32

Postprzez Mac » 18 Kwi 2006, 12:27

PostUA:


@Hpest przestań sapac bo widać że się nie bardzo znasz albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Skoro wykluczacie pogode to sprawdźcie czy nie ma wira albo admin sie nie bawił co już napisałem.
Mac
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2186
Dołączenie: 21 Lip 2005, 19:07
Miejscowość: Żywiec
Pochwały: 6

Postprzez Hpest » 18 Kwi 2006, 13:58

PostUA:


Zamknij się Mac bo pieprzysz od rzeczy jakbyś to ty się znał, Miałem z tym nie raz doczynienia, dlatego się znam, a przynajmniej mogę coś podpowiedzieć, więc jeśli nie potrafisz pomuc to się ucisz gościu bo już te twoje odpowiedzi Mnie wkurzają, mało, że bezsensowne to i niezrowumiałe, jeśli jest wiatr i sygnał będzie tracił na wartości, to będzie to pokazne w statusie połączenia. Ze zrozumieniem to ty nie potrafisz chyba czytać skoro po raz kolejny pisze ci to samo !
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Postprzez Mac » 18 Kwi 2006, 16:18

PostUA:


Windowsowi wystarczy że wymieni kilka kilo. A do neta to trzeba troche wiecej. Antywirusem przeskanuj i telefon do admina.
Mac
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2186
Dołączenie: 21 Lip 2005, 19:07
Miejscowość: Żywiec
Pochwały: 6

Postprzez Chief » 18 Kwi 2006, 16:19

PostUA:


Hpest ty nie wychowany młody człowieku ładnie tak bluznic!!
kazdemu pojedyńczo trzeba zwracac uwage.
przestańcie sie wyrazac.

jak małe dzieci !!
Awatar użytkownika
Chief
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1382
Dołączenie: 08 Gru 2005, 22:26
Miejscowość: Warmia

Postprzez Hpest » 18 Kwi 2006, 16:22

PostUA:


Chief napisał(a):Hpest ty nie wychowany młody człowieku ładnie tak bluznic!!
kazdemu pojedyńczo trzeba zwracac uwage.
przestańcie sie wyrazac.

jak małe dzieci !!


Ale jak z takim Mac'kiem można normalnie rozmawiać, ja jedno, a on drugie, ehhh sorry za wyrażenia :P już nie będe :)
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Postprzez Chief » 18 Kwi 2006, 16:32

PostUA:


no mi tylko dlatego przeszkadzaj wulgaryzmy ze to mało estetycznie wyglada!
Ludzie z zewnatrz sie popatrza a tu takie brzydkie słowa.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chief
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1382
Dołączenie: 08 Gru 2005, 22:26
Miejscowość: Warmia

Postprzez Hpest » 18 Kwi 2006, 16:48

PostUA:


Chief napisał(a):no mi tylko dlatego przeszkadzaj wulgaryzmy ze to mało estetycznie wyglada!
Ludzie z zewnatrz sie popatrza a tu takie brzydkie słowa.

pozdrawiam


Uwagi kierujemy na PW !!
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Postprzez Mac » 18 Kwi 2006, 17:45

PostUA:


@Hpest
forum to miejsce dyskusji a dyskusje bywaja burzliwe i czesto kazdy mówi co innego ale tu jakos w wiekszoscie sie zgadzamy. Tylko ta pogoda...
Mac
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2186
Dołączenie: 21 Lip 2005, 19:07
Miejscowość: Żywiec
Pochwały: 6

Postprzez Hpest » 18 Kwi 2006, 20:15

PostUA:


Mac napisał(a):@Hpest
forum to miejsce dyskusji a dyskusje bywaja burzliwe i czesto kazdy mówi co innego ale tu jakos w wiekszoscie sie zgadzamy. Tylko ta pogoda...


No spoko, a co do pogody to zobaczymy kto miał rację :)
Awatar użytkownika
Hpest
Zacny pisarz
Zacny pisarz
 
Posty: 1568
Dołączenie: 23 Lip 2005, 22:37
Miejscowość: [E]lita..

Następna

Powróć do Sieć Internet, Sieci LAN, WLAN

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron